SEYAHATİNİZİ BURCUNUZA GÖRE YAŞAYIN

Burçlara inanırsınız, inanmazsınız. Ama kabul edelim hepimiz en az bir defa burcumuzla ilgili özellikleri okuduk. Merak var işin ucunda. Kişiliğimize uyan şeyler okuduk “hadi yaa” dedik, uymayanlara “yok canım ne ilgisi var”. Burçlara inanan ve özellikle ilgi duyanlar ise bunu bir üst boyuta taşıdı; ilişkilerine, kariyerine, beğeni ve tercihlerine bile yansıdığına inandı. Öyleyse bana da her burcun karakterine göre en sevecekleri seyahat destinasyonlarını araştırmak ve bunu yazıya dökmek kaldı. Bir bakalım kim en çok nerede olmaktan keyif alacak.

KOÇ

Tatil dediğin maceralı olur düşüncesindeki bağımsız, enerjik ve cesur Koçlar hareket olan her yerde mutlu olabilir. Çok popüler olmayan yerlerde yerel halka da tanışıp kaynaşmayı seven Koçlar ne olursa olsun deniz kenarında tek başına uzanıp uzun süre kitap okuyarak zaman geçirmeyecektir. Fiziksel aktiviteleri sevmelerinden dolayı yürüyüş, kampçılık veya herhangi bir spor içeren tatiller Koç burcu için idealdir.

Türkiye’de Kaş gibi zengin aktivite seçeneği olan yerler, yurt dışında ise tüm safari, surf ve outdoor aktiviteleriyle Güney Afrika Koçlar için benzersiz bir seyahat destinasyonu olur.  Bu burcun üyeleri Amsterdam gibi kalabalık Avrupa şehirlerini görmekten de keyif alırlar.

BOĞA

Sıcakkanlı ve sevgi dolu Boğaların biraz haz düşkünü olduğunu da göz önüne alırsak en iyi yemeği yiyebileceği, keyifle dinlenip uyuyabileceği ama aynı zamanda yerel mağazaları, tarihi yapıları, doğal güzellikleri keşfedebileceği bir tatil benzersiz olurdu.

Türkiye’de Antalya Bölgesi’nde sakin bir otel (baştan söyleyelim, restoranı başarılı olmalı) ya da yurt dışında Sicilya en iyi seçenekler arasında. Biraz daha uzaklaşmayı göze alırlarsa Tanzanya ve Zanzibar’da da çok güzel zaman geçirebilirler.

İKİZLER

Hava burcunun her ortama adapte olabilme özelliğini taşıyan İkizler yeni insanlarla tanışabileceği veya arkadaşlarıyla birlikte tadını çıkarabileceği, yolda veya gittiği yerde yeni şeyler görüp öğrenebileceği her seyehatten keyif alır. Tatil boyunca bir dakikasını bile boş boş dinlenmeye ayırmayacak olan İkizler her an bir yerden bir yere hareket ediyor olmalıdır.

Metropol gezginlerinin en çok çıktığı burç olması sebebiyle Türkiye’de İstanbul yurt dışında ise New York bir İkizler için paha biçilmez seyahat destinasyonlarından olabilir. Pek olmaz ama metropol sevmeyen İkizler bir Endülüs seyahatinden de çok keyif alır.

YENGEÇ

Sevdiklerine karşı koruyucu ve kollayıcı olan Yengeçler çoğunlukla aile ve arkadaşlarıyla seyahat etmeyi sever. Gittiği yerlerde ise “evde gibi hissetmek” en önemli kriterleridir. İyi yemek, alışkın olduğu yerel insanlar, dostlar, temiz odalar ve sakin bir deniz ise bulunmaz bir nimet. Eğer tanıdığınız birisi tatil için sürekli aynı yere gidiyorsa onun Yengeç olma ihtimali çok yüksektir.

Türkiye’de Bozcaada, yurt dışında ise Yunan Adaları Yengeçler için ideal. Bunun dışında İtalya, Fransa, Almanya gibi kültürel ve tarihi zenginlikleri yüksek ülkeleri de severler.

ASLAN

“Nerede hareket orada bereket” düsturuyla hareket eden Aslanlar tatil ve seyahat tercihlerinde de bunu yansıtır. Uzak ya da yakın bir destinasyon olması fark etmez yeter ki hareketli olsun, yeter ki popüler olsun ve yeter ki yapılacak ve görülecek çok şey olsun. Güzellik algısı da yüksek olan Aslanlar için hareket ve estetiği bir arada bulabileceği destinasyonlar paha biçilmez değerdedir.

Türkiye’de tabii ki Alaçatı, yurt dışında ise tarihi zengin bir Avrupa kenti veya İbiza bir Aslan için benzersiz birer seyahat destinasyonu ve eğlenme fırsatıdır. Daha da uzağa gitmek isterlerse San Francisco veya New York bir Aslan’ın kendini en iyi hissedebileceği yerlerdendir.

BAŞAK

Nadiren tatil yapan Zodyak’ın işkoliklerinin kesinlikle dinlendirici bir destinasyona ihtiyacı var. Tarihi yapılar, müzeler gibi yerler bu burcun ilgisini çekse de en çok doğal güzelliklerden, dağlardan veya uçsuz bucaksız denizlerden keyif alırlar. Her detayı planladıkları, programlı olduklarında rahat etmeleri sebebiyle sırt çantasını alıp rasgele bir yere gitmek pek bu burca göre değil.

Türkiye’de Bodrum, Kaş, yurt dışında ise Roma, Floransa gibi destinasyonlar Başak burcu üyelerini mutlu etmekte birebirdir. Japonya ise biraz uzak olmasına rağmen hem kültürü, tarihi hem de doğal güzellikleriyle Başakların keyif alabileceği bir destinasyondur.

TERAZİ

Tatili yeni şeyler öğrenmek ve ilginç insanlarla tanışmak için bir fırsat olarak gören Teraziler entellektüel, adil ve diplomatik bir iletişim tarzı olan kişiler olarak bilinir. Biraz da kararsız. Romantik, popüler ve keşfedilecek çok yeri olan destinasyonları seven Teraziler için gittiği yerde alış veriş yapmak da önemli.

Türkiye’de Marmaris, yurt dışında ise İspanya bu burcun üyeleri için serüven dolu destinasyonlardan. Küba ise uzak ancak keyifle gezebilecekleri bir yer.

AKREP

Tutkulu akrepler doğal yaşamı sevseler de modern hayatın konforundan da vazgeçmek istemezler. Yeni yerler keşfetmekten çok sevdikleri yerlere tekrar tekrar gitmeyi tercih eden akreplerin tatil anlayışı da romantizm, eğlenme ve dinlenmenin bir karışımı olmalı. Belki de su grubundan bir burç olması sebebiyledir, en çok deniz kenarında tatil yapmaktan keyif alırlar.

Türkiye’de Bodrum, yurt dışında ise Amalfi sahilleri bir Akrep’e önerebileceğimiz seçeneklerden. Biraz daha uzağa gitmeyi göze alabilen Akrepler Miami’yi de çok seveceklerdir.

YAY

Çantası her daim kapıda, yola çıkmaya hazır ve nazır Yay burçları için bazen nereye gittiklerinin önemi bile yoktur, yeter ki seyahat etsinler, gezsinler, dolaşsınlar. Hatta kendilerini en çok evde hissettikleri yerin hava alanları olduğu bile söylenebilir. Tatil yapacakları yere ulaştıkları anda bir sonraki yolculuklarını planlamaya başlayan Yaylar için ideal seyahat destinasyonu hemen her yerdir diyebiliriz.

Yine de birer yer söylemek gerekirse Türkiye’de Eskişehir, yurt dışında ise Çin keşfedecek yerlerle dolu. Çin çok uzak geldiyse kendilerine Rusya’yı önerebiliriz.

OĞLAK

Disiplinli ve pratik Oğlaklar için aile veya yakın arkadaşlarla yapılan tatil, biraz da eğlenceli aktiviteler varsa paha biçilmezdir. Seyahat ederken “ne varmış burada bu kadar popüler olacak” düşüncesiyle popüler olmuş yerleri tercih ederler ve orada A’dan Z’ye ne varsa görmek isterler. Ancak Oğlaklar için seyahat etmenin en güzel yanı sonunda eve dönmektir.

Türkiye’de Kaş, yurt dışında ise Londra, Barcelona, Amsterdam Oğlaklar için ideal birer seyahat destinasyonudur diyebiliriz. Amerika’daki New York, Los Angeles gibi şehirleri görmek de Oğlaklar için keyif verici seyahatlerdendir yeter ki sonunda eve dönsünler.

KOVA

Meraklı ve bağımsızlık düşkünü kovalar sürekli aynı yerleri görmekten, aynı şeyleri tekrarlamaktan çabuk sıkılır. Plansız, programsız seyahat ederek spontane kararlar almayı seven Kovalar aynı zamanda popüler tatil destinasyonlarından da uzak durmayı tercih ederler. Sırt çantasını alıp kendini yollara vuranlar da bir Kova bir de Yaylardan çıkar aslında.

Kendilerine Türkiye’de  Fırtına Vadisi, yurt dışında ise Transsibirya Ekspresi ile tren seyahati tavsiye ediyoruz. Adım adım Hindistan ya da Kamboçya ise bu burcun üyeleri için bir başka çekici seyahat türüdür.

BALIK

Hassas ve sezgisel Balıklar için tatil bir anlamda gerçeklerden kaçmak için bir fırsat. Zaman zaman yalnız kalıp kendisini dinlemek, gündüz düşlerine dalmak gibi vazgeçemeyeceği alışkanlıkları olan Balıklar için ideal seyahat destinasyonunda mutlaka deniz olmalı. Ancak yetmez. Doğa harikaları, tarihi kalıntılar gibi keşfedilecek yerleri denizle birleştiren destinasyonlar Balıklar için paha biçilemez.

Türkiye’de Datça, yurt dışında ise Tayland’ın romantik yerlerinden Krabi benzersiz birer seyahat ve tatil destinasyonu. Daha uzağa gitmek isterlerse Meksika veya Güney Amerika’da Belize gibi ülkeleri çok severler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir