Sizi Eğlencenin Doruklarına Çıkaracak New York Barları 2024

New York gece hayatı oldukça hareketli ama Avrupa tarzından oldukça farklı. Sokağa taşan eğlenceler sınırlı, genellikle iç mekanlar tercih ediliyor. Gece mekanlarının önemli kısmı otellerin terasları. İlk bakışta çok yapay ve garip gelse de insan kanıksıyor. New York’ta gece hayatı trendleri, mekanları hızla değişiyor, kısıtlı günlerinizde bunların çoğunu yakalayabilmek gerçekten zor. Lüks mekanlarda sıkı bir kıyafet kontrolü olduğunu da belirtmek gerekir ve bu konuda hiç esnek değiller. Akşamüstü 5’te yeni açılan, muhtemelen bomboş olan mekana spor ayakkabı nedeniyle alınamamışlığımız var.

New York’ta gece kulüpleri haricinde çok sayıda canlı müzik barı ve komedi kulübü de bulunuyor ve bu mekanlar da çok tercih ediliyor. Canlı müzik mekanlarının %90’ında jazz müzik var, ilgilenen ilgilenmeyen için oldukça keyifli. En azından geceye başlamak için basit bir jazz kulübü tercih edilebilir. New York’ta her dönem konserler ve özel etkinliklere denk gelebilirsiniz. Planınızı yaparken gittiğiniz dönemde sevdiğiniz bir sanatçının konseri var mı diye kontrol etmenizde fayda var.

New York geceleri

New York’ta gece hayatı şehrin birçok yerine yayılmıştır. Manhattan’da gece hayatı, Midtown, Meatpacking District, Hell’s Kitchen, Chelsea ve Greenwich Village’da yoğunlaşmışken, Brooklyn’deki Williamsburg da önemli bir alternatif.

Hotel Delmano

Hotel-Delmano-new-yorktaki-en-iyi-barlar

Hotel Delmano’da cin tonik istediğinde, alacağın şey dolu bir bardak cin ve yanında da tonik olacaktır! Antika aynalar ve gösterişli avizelerle dolu bar, güçlü kokteyller ve leziz tapaslar yemek için mükemmel bir ortam sunuyor. Cin tonik gibi klasik lezzetler sana göre değilse, temel malzemesi apsent olan pek çok kokteylden birini veya yerel Brooklyn Beauty kokteylini deneyebilirsin. Hem de çok ucuz fiyatlara!

Nerede: 82 Berry St.
Tel: +1 718 387 1945
En yakın istasyon: Bedford Ave.

Manhattan’da Öğrenci Barları

Manhattan’da New York Üniversitesi öğrencilerinin sıklıkla uğradığı tarihi bir pub ilginizi çekerse, 1854’ten kalma eski pub Macsorley’s Old Pub Ale mükemmel bir seçenek. Sadece kendi ürettikleri beyaz ya da dark bira servis ediliyor. Bir bira siparişi iki tane 25’lik bardakta servis ediliyor. İçerisi tonlarca antika eşyayla dolu. Biranın tanesi 5 $. Keyifli, tarihi ve orijinal bir ortam.

New York barları

New York Üniversitesi çevresindeki öğrenci mekanlarına göz atayım derseniz, 8. ve 9. caddelerdeki barlara göz atabilirsiniz. Pek beklentimiz olmadan uygun fiyata bira içmek için güzel mekanlar var.

Beauty Bar

Absürt ve eğlenceli anlamda kiç bir deneyim isterseniz, güzellik salonu konseptli Beauty Bar size göre olabilir. Manikür + kokteyl 10 $.

New York gece mekanı

Sokaklarda yürüyeyim, önüme çıkan yerde birkaç kadeh içeyim derseniz, Hell’s Kitchen bölgesinde birçok sade bar bulunabilir. Kimisinde canlı jazz müziği de bulunuyor.

Blind Barber

Blind-Barber-new-york-kokteylleri-new-yorktaki-en-iyi-barlar

Yoldan geçip giden habersiz kişiler, burada hiçbir tabela olmadığından, bir cuma gecesi bir sürü insanın bir berber dükkânının önünde neden beklediğini merak edebilir. Tüm gün normal bir şekilde işini yapan bir berberken, gece olduğunda, barın müdavimleri dükkânın içindeki bir sürgülü kapıdan bu “çok iyi gizlenmiş” gece kulübüne girer. Kulübün dama desenli zemini ve eski moda duvar kâğıtları, içerideki kalabalık gruplar sayesinde modern bir çehreye kavuşuyor.

Şık kokteyller eşliğinde yapılan alçak sesli muhabbetler, gecenin yaklaşmasıyla coşkulu bir partiye dönüşüyor. DJ’in programını tamamladığı sıralarda ortamdaki adrenalin o kadar yüksek oluyor ki, güzel bir yabancı yanlışlıkla ayağına basarsa umurunda bile olmayacak. Yine de, eğer biraz dinlenmek istersen mekânın arkasında ev kütüphanelerini andıran küçük bir oda olduğunu hatırlatalım.

Nerede: 339 E 10th Street
Tel: +1 212 228 2123
En yakın istasyon: 1st Ave.

Dear Irving

Dear-Irving-en-iyi-kokteyller-new-yorktaki-en-iyi-barlar
New York’taki Dear Irving’de kendini bir yıldız gibi hissedeceksin

Manhattan’da yeterince kokteyl salonu olsa da içlerinden sadece biri zaman yolculuğu kavramına odaklanmıştır. Paris’te Gece Yarısı (Midnight in Paris) filminden esinlenen barda, tarihin farklı dönemlerinden kişilerin adlarının verildiği dört salondan birini tercih edebilirsin. JFK salonunda yıl 1960’ü gösterirken, Marie Antoinette odasındaysa Paris aristokrasisi tekrar hayat buluyor.

Her bir döneme ait dekorasyon, artık geçmişte kalmış ayrıntılarla karakterize ediliyor olsa da, burada şımartılıyor hissetmeni sağlayacak asıl şeyin özen gösterilen kişisel dokunuşlar olduğunu söyleyebiliriz. Buz küpleri seçtiğin içecek için özel olarak elle oyuluyor ve yeni bir içecek almak için garsonu çağırırken masandaki zile basman gerekiyor. Böylesi samimi bir ortam sunan Dear Irving, özel günlerde kutlama yapmak için gelen aşk kuşları ve yakın arkadaş gruplarının da favori mekânları arasında yer alıyor.

Nerede: 55 Irving Place
Tel: Yok
En yakın istasyon: Union Square

The Auction House

The-auction-house-manhattan-new-yorktaki-en-iyi-barlar
Özenle hazırlanmış kokteyllerin tadını The Auction House’un samimi ortamında çıkarabilirsin

The Auction House’un sahibiyle konuşma fırsatı bulursan, sana işletmesinin tarihini büyük bir hevesle anlatacaktır. Bu zarif bar salonu, Manhattan’ın koloni dönemi günlerinden kalma eski bir fayton garajıdır. 1920’lerden kalma bir malikaneyi anımsatan ortama adımını attığında, buranın yerel sosyeteden insanların sıcak sohbetler etmek veya âşık oldukları kişiyi etkilemek için ziyaret ettikleri bir yer olduğu fikrine kapılabilirsin.

Mekânın dekorasyonunu kadife perdeler, tahrik edici tablolar ve mermer bir şömine süslüyor. Fantezilerinize hitap etmek için. İnsanları buraya asıl çeken barın romantik atmosferi olsa da, burada oyalanmalarını sağlayanın da sunduğu yaratıcı içecekler olduğunu söyleyebiliriz.

Nerede: 300 East 89th Street
Tel: +1 212 427 4458
En yakın istasyon: 86th St.

Salon de Ning

Salon-de-Ning-teras-bari-new-yorktaki-en-iyi-barlar
New York’taki en iyi barlardan Salon de Ning’de hazırlanan bir kokteyl

Bu seçkin teras barı, 5. Cadde’deki çılgınlığın metrelerce yukarısında hizmet verir. Yaz aylarında uzanarak gün ışığının keyfini çıkarabileceğin bu mekânda, kış aylarında büyük pencereler sayesinde gökdelenlerin ve lüks mağazaların manzaralarını izleyerek üşümeden kokteylini yudumlayabilirsin. Salon de Ning, prestijli Peninsula Hotel’in en üst katında bulunuyor olsa da bar herkese açıktır. Şık lobiden geçerek, en üst kata çıkan asansöre binmek bile gerçekten özel bir deneyim yaşıyormuşsun hissi uyandırıyor.

Asya esintili kokteyllerin keyfini çıkarmak pek ucuza gelmese de, bir veya iki kokteylle kendini ödüllendirebilirsiniz; özellikle de seçkin bir şekilde kutlamak istediğin özel bir gün söz konusu olduğunuzda. Salon de Ning, bu muhteşem şehre yapılan bir seyahatin başında veya sonunda gidilebilecek en mükemmel yerlerden biridir.

Nerede: 700 5th Ave.
Tel: +1 212 956 2888
En yakın istasyon: 5th Ave./ 53rd St.

Weather Up

Weather-Up-new-york-kokteylleri-new-yorktaki-en-iyi-barlar
Weather Up sert ve lezzet dolu kokteyller sunuyor

Manhattan’ın kokteyl barlarının pek çoğu kalabalık ve gürültülü yerlerdir. Eğer daha az enerjik bir ortam arıyorsan, Weather Up kaliteli içecekleri sakin ve hoş bir mekânda sunuyor. Mekanın duvarlarını ve tavanını kaplayan beyaz fayanslarıyla harikulade uzun lambaları adeta bir metro istasyonundaymışsın gibi hissettiriyor. Aynı şeyi oturduğun deri koltuklar için de söyleyebiliriz. Yine de, loş ışıklandırması ve seçkin atmosferi, burayı bir metro istasyonunun olabileceğinden çok daha şık bir hale getiriyor.

Menüde oldukça fazla çeşitte leziz ve gösterişli karışımlar yer alıyor. Tüm şuruplar ev yapımı olduğundan, en sert içecekler bile ekstra bir lezzet ve tazelik sunuyor.

Nerede: 159 Duane St.
Tel: +1 212 766 3202
En yakın istasyon: Chambers St.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir