Stafine Krem

Stafine Krem

 

Stafine Krem

İltihaplı sivilceleri kurutma konusunda yüksek etkili olan stafine krem %2 Fusidik asit ile ilgili merak edilenleri sizler için derledik. Fucicort krem muadili sayılabilecek stafine krem de cort içeriği ile bakterileri önleyerek sivilce tedavisinde etki gösteren başarılı bir merhem.

stafine krem ne işe yarar

Stafine Krem Nedir, Ne İşe Yarar?

Ciltte bakterilerin sebep olduğu cilt problemlerinin tedavisinde kullanılan stafine krem alanındaki en başarılı kremlerden bir tanesidir . Ciltte oluşan birçok hastalığın tedavisinde kullanılan stafine krem bilhassa sivilce tedavisinde etkili ve kullanıcıları tarafından beğenilen kremlerden bir tanesidir. İçeriğinde bulunan maddelelerin diğer ilaç kategorisinde olan cilt bakım kremlerine nazaran daha temiz olması sebebiyle yan etkileri bakımından diğerlerine kıyasla çok daha hafif bir ilaçtır. Bu yüzden kullanımı diğer ilaç kategorisinde olan cilt kremlerine nazaran kullanımı daha rahattır.

STAFİNE KREMİN İÇERİĞİ NEDİR?

Etken maddesi olan fusidik asit ve betametazon valerat sayesinde cilt üzerindeki  oluşan ve hastalıklara sebep olan bakterileri önleyen ve tedavi ede stafine krem içeriğinde fusidik asit ve betametazon valerat haricinde likit parafin , vazelin plant , butil hiksiazonol  ,gliserol gibi maddeleri de bulundurur. İçerisinde bulunan maddelerden riskli olarak görülen çok az madde vardır bunlardan bir tanesi uzmanlar tarafından kullanımı tavsiye edilmeyen likit parafin maddesi. Bu yüzden ilacı kullanırken dikkatli olmakta fayda var.

STAFİNE KREMİN KULLANIM ALANLARI NELERDİR?

Stafine kremin ciltte oluşan bakteriler sonucu ortaya çıkan cilt sorunlarının tedavisinde bakterileri öldürmek suretiyle etki ettiği için birincil olarak sivilce tedavisinde, özellikle de içi enfeksiyon dolu iltihaplı sivilce tedavisinde kullanılmaktadır ancak aynı etken maddeyle aktif rol alan stafine kremin genel olarak kullanım alanları şu şekildedir;

UNNA HASTALIĞI

Unna hastalığı sık görülen ama çok bilinmeyen hastalıklardan bir tanesidir. Çoğu zaman ne olduğunu insanların anlayamadığı bu hastalık deri üzerinde yağ bezelerinin yoğun olarak bulunduğu noktalarda oluşan kızarma kaşıntı şişme durumlarına veriken addır . Unna hastalığı tedavisi kolay ama geçirmesi zor bir hastalıktır. Bir bölgenin sürekli kaşınması kişiyi huzursuz eder bu yüzden de unna hastalığı yaşamak çok zordur ama hastalığın tedavisi kolaydır ve genellikle hızlıdır . Eğer siz de unna hastalığından muzdaripseniz  stafine kremi kullanmayı deneyebilirsiniz .

ATOPİK EGZAMA

Kişide kronik olarak oluşan iltihaplı egzama türüne verilen isim olan atopik egzama az karşılaşılan egzama türlerinden bir tanesidir ve atopik egzama sorunu yaşayan kişiler için tedavi yöntemleri çok kısıtlıdır. Bu yüzden tedavisi ve aşılması sıkıntılı bir durumdur atopik egzama. Eğer siz de atopik egzamadan muzdaripseniz stafine krem kullanımını deneyebilirsiniz .

 

KONTAKT DERMATİT

Güneş ışınlarına ve radyasyona çok fazla maruz kalma sonucunda oluşan kontakt dermatit dış etkenlere bağlı bir türdür . Tedavisinde dikkat edilmesi gereken nokta kontakt dermatite neden olan durumları tespit edip onları ortadan kaldırmaktır onun dışında gerekli etmenler kaldırıldıktan sonra geçilen ilaçlı tedavide ise kullanabileceğiniz kremlerden bir tanesi stafline kremdir .

NÖRODERMATİT

Ciltte oluşan egzamaları yada başka deri sorunları sürekli kaşındığı bir gerçektir ama kaşımamaya dikkat etmek gerekir çünkü bu şekilde kaşından deride nörodermatit adı verilen kaşınmaya bağlı bir deri sorunu da ortaya çıkar. Nörodermatit tedavisinde kaşınmayı azaltmak önemli ama yetersiz bir adım olacaktır Olayın ilaç tedavisi kısmında ise devreye girecek en başarılı kremlerden biri stafine kremdir

İNTERTRİGO

Derinin deri ile yoğun olarak sürtüştüğü bölgelerde tahriş sonucu oluşan deri sorunlarından biri olan intertigo çok yaygın bir durumdur. Özellikle yaz aylarında ve özellikle bacak kısmında oluşan bu sorun kaşındığı acıdığı ve yandığı için kişiye rahatsızlık verir ve yürümeyi zorlaştırır. Bu sorunun tedavisinde gönül rahatlığı ile kullanılabilecek başarılı kremlerden biri kesinlikle stafine kremdir.

STAZ DERMATİTİ

Bacakların alt kısmında görülen bir sorun olan staz dermetiti bacağın alt kısmında bulunan damarların yetersizliği sonucu oluşan kabuklanmaya sebep olan sulu ve kaşıntılı iltihaplı hastalıklardır. Staz dermatiti sorununun çözümü için kullanılan birçok krem vardır bu kremlerden bir tanesi de stafine kremdir. Eğer sizin de staz dermatiti sorununuz varsa stafine kremi kullanabilirsiniz  .

DİSKOİD EGZAMA

Diskoid egzama aslında çok geniş bir tabirdir ve bir çok şeyi kaplar yaşlanma sebebi ile oluşan sedef hastalıklarından çocuk egzamalarına kadar orta büyüklükte yuvarlak ve sulu kaşınan cilt sorununa verilen genel addır . Diskoid egzama tedavisi esnasında sabırlı olmak çok önemlidir . Stafine krem diğer kremlere nazaran daha hızlı tedavi sağlasa da yine de sabırlı olmak gerekir .

LİKEN SİMPLEKS

Liken simpleks denilen sorun ergenlik sonrası deri kalınlaşmasıyla beraber oluşan küçük ve yuvarlak sorunlar aynı zamanda kaşıntı ve ağrıya da neden olur . Can acıtan sorunlardan olan liken simpleks sorunundan muzdaripseniz stafine kremi kullanabilirsiniz .

 

STAFİNE KREM NASIL KULLANILIR?

Stafine kremi kullanırken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta doktorunuzun tedavisinin dışına çıkmamaktır . Doktorun verdiği kullanım şekli ve miktarı sizin sorununuzun boyutuna yaşınıza durumunuza göre değişir bu yüzden kafanıza göre karar veremezsiniz ancak doktorunuzun verdiği dozu nasıl uygulayacağınızdan kısaca anlatalım .

İlacı kullanacağınız bölgeyi temizledikten sonra lezyonlar üzerine uygulayabilirsiniz .

STAFİNE KREMİ KİMLER KULLANMAMALIDIR

 • İlacın etken maddesine yada içerisindeki maddelerden herhangi birine alerjiniz varsa stafine kremi kullanamazsınız .
 • Aşırı hassas ciltliyseniz stafine kremi kullanamazsınız.
 • Başka cilt kremleri kullanıyorsanız stafine kremi kullanamazsınız.
 • Hamileyseniz stafine kremi kullanamazsınız.
 • Emzirme dönemindeyseniz  stafine kremi kullanamazsınız.

STAFİNE KREM KULLANIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

 • Stafine krem kullanırken kremi göz ve göz çevrenizden uzak tutunuz.
 • Stafine kremin kullanımı esnasında başka cilt kremleri kullanmamak gerekir.
 • Stafine kremin kullanımı esnasında cildi tahriş edebilecek tipte sert sabunlar şampuanlar kullanılmamalıdır.
 • Stafine krem kullanılırken doz aşımına dikkat edilmeli doz aşılmamalıdır.
 • Stafine krem kullandıktan sonra kremi uyguladığınız bölgeyi kesinlikle kapatmamalı bandajlamamalı hava almasını engellememelisiniz .

STAFİNE KREMİN OLASI YAN ETKİLERİ

 • Kullanılan bölgede kızarma
 • Kullanılan bölgede şişme
 • Kullanılan bölgede morarma
 • Kullanılan bölgede yanma
 • Kullanılan bölgede şişlik
 • Kullanılan bölgede hissizlik
 • Kullanılan bölgenin derisinde soyulma
 • Kullanılan bölgede kılcal damar belirginleşmesi
 • Kullanılan bölgede ağrı
 • Kullanılan bölgede kuruma
 • Mide bulantısı
 • Baş dönmesi
 • Boğaz dil ve dudakta şişme
 • Nefes almada zorlık
 • Boğaz dil ve dudakta hissizlik
 • Kusma

 

 

 

Bu yan etkilerin karşılaşılması halinde kremin kullanımı bırakılmalı 24 saat içinde geçmemesi halinde doktora başvurulmalıdır ancak Koyu puntolu yazılanlar ile karşılaşılması halinde hiç vakit kaybetmeden bir doktora başvurulmalıdır .

 

STAFİNE KREM KULLANANLARIN YORUMLARI

 

 • Ben stafine kremi bacaklarımda olan yaralar için kullanmıştım doktorum yazmıştı ama ne yazık ki çok memnun kalmadım çok fazla yan etkisini gördüm bıraktım doktorum başka krem yazdı o daha iyi.

O.L.

 1. Stafine kremi iyi ki iyi ki kullanmışım çok seviyorum egzama sorunumu  çözmesi o kadar iyi oldu ki bıkmıştım artık egzama ile uğşraşmaktan .

Y.U

 

 • Stafine kremi halam kullanmıştı.  Sedef hastalığı vardı ve çok söyleniyordu bir türlü de geçmiyordu doktoru bunu yazmış çok işine yaramış ama tüylenme yapıyormuş krem .

G.H

 

 • Bu kremi alt bacağımda damar yetersiz diye oluşan sorun için kullandım hem kaşıntıyı hem acıyı aldı kısa sürede de geçti doktor iyi ki bunu yazmış ben bir yan etkisini de görmedim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir