Su Arıtma Cihazı Fiyatları Ne Kadar?

Su Arıtma Cihazları Ne İşe Yarar?

Su arıtma cihazları günümüzde birçok bireyin tercih ettiği ya da etmeyi düşündüğü ekipmanlar arasında yer almaktadır. Su arıtımının günümüzde neredeyse zorunlu hale gelmesi bu durumu tetikleyen bir durumdur. Kişiler daha sağlıklı bir şekilde suyu temin etmek istediğinden bu cihazlara yönelmektedir. Su arıtıcı cihazlar sanıldığının aksine basit bir sistem ile sizlere gelen şebeke sularını temizlemektedir. Bu temizleme işlemi cihazların bünyesindeki filtreler sayesinde gerçekleştirilir. Firmamızın sizlere sunduğu uygun su arıtma fiyatları sayesinde sizler de istenen düzeyde temizliğe sahip bir suya ulaşabilirsiniz. Firmamız tarafından sizlere temin edilen su arıtma cihazları modelleri sağlık koşullarına uygun suları sağlamakta yardımcı olmaktadır.Su Arıtma Sistemleri Ne Kadar Atık Su Atar?

Şebeke suyunuzun kirlilik oranı değişkenlik gösterir. Türkiye geneli ortalama atık su miktarı 1 litre için 2,5-3 litredir.Su Arıtma Cihazı Fiyatları Ne Kadar?

Cihaz fiyatları belirli kriterler göz önünde bulundurularak belirlenir. Cihazın markası, modeli, sahip olduğu filtre sayısı, kurulum ücreti, kur farkı ve piyasada bulunan fiyat politikaları dikkate alınır. Yurt dışından ithal edilen cihazların maliyetleri genellikle yüksektir. Firmalar satışını yaptıkları cihazı adresinize kadar getirerek montajını yapar. Montaj ve nakliye ücreti fiyat içerisine dahil edildiği için ekstra ücret ödemenize gerek kalmaz. Ürün kalitesinden ödün vermemek ve kaliteli su arıtma sistemine sahip olmak için profesyonel firmalar ile çalışmalısınız. Piyasa değerinin altında hizmet veren ve satışını yaptığı ürünün arkasında durmayan firmalar ile çalışmanızı tavsiye etmiyoruz. Su arıtma cihazları belirli fiyatın altına düşmeyen teknolojik ürünlerdir. Bu nedenle sağlığınızı korumak için çok ucuz fiyata ürün satan firmalar ile iletişime geçmeyin. Meridyen marka arıtma cihazı fiyatları 850 TL ile 5750 TL arasında, model ve özelliklerine göre değişmektedir.Su Arıtma Tankı Çelik Midir?

Piyasada plastik, metal, çelik, paslanmaz çelik olmak üzere 4 farklı materyal kullanılır. Biz Meridyen Su Arıtma olarak sağlık hususuna önem verdiğimiz için paslanmaz çelik +anti bakteriyel Su tankı kullanmaktayız.İyi bir arıtma sistemileri nasıl olmalı?

Cihaz içerisinde ve dışında kullanılan hammaddelerin uzak doğu ülkelerinin hammaddesi ile üretilmemiş olması, kullanılan ana filtre olan membran filtrenin NSF onaylı olması ve suyun muhafaza edildiği su tankının kötü koku, bakteri ve yosunlaşma oluşturmaması için paslanmaz çelik ve anti bakteriyel olması önemli hususlardır.Neden Su Arıtma SistemiKullanmalıyız?

Su, insanın en çok ihtiyaç duyduğu ana maddelerden biridir. Bu yüzden içilen suların temizliği ve kalitesi çok önemlidir. Önceden daha az görülen su arıtma cihazları artık çoğu evde ya da iş yerlerde sıkça kullanılmaktadır. Para karşılığında hazır su alımı yerine çeşme sularının da kullanılabilmesine imkan veren su arıtma cihazları giderek popülerleşmektedir.Nasıl Bir Su Arıtma Sistemi Satın Almalıyız?

Su arıtma sistemleri birçok sistemden oluşmaktadırlar. Her sistemde faklı aşamalar uygulanarak sonuç olarak temiz ve kaliteli su elde edilmektedir. Temel olarak cihazların sistemi farklı filtrelerin birleşmesi ile oluşmaktadır. Su filtrelerde aşama aşama ilerlemektedir. Her aşamada farklı boyutlarda maddelerden arındırılma işlemi uygulanmaktadır. Sonuç olarak ortaya taze, kaliteli ve içimi kolay olan bir su çıkmaktadır. Kısa süre içinde kişilere kaliteli su içme imkanı sunulmaktadır. Yetkili servisi olan ve sertifikalı su arıtma cihazları satın almanız faydanıza olacaktır.Su Arıtma Cihazı Mekanizması Nasıl Çalışır?

Arıtma cihazının temelini oluşturan durum filtrelerinden geçmektedir. Tercih yapacağınız zaman özellikle bu durum üzerinden tercih yapmak sizlere olumlu sonuçlar verecektir. Sizlere su arıtıcı temin eden bir firma olarak filtre konusunda en son teknoloji ile uyumlu tercihlere gittik. Yedi farklı arıtma cihazlarını sizler için temin etmekteyiz. Yazımızın devamında bu konudan bahsedeceğiz. Daire girişi arıtma cihazı haricinde diğer cihazlar 7 farklı filtreden oluşmaktadır. Bu yedi filtrenin altısı yerel üretim olurken birisi dilediğiniz takdirde Amerikan teknolojisi Vontron ya da LG olmaktadır. Sizin istediğiniz doğrultusunda hareket etmekteyiz.

Filtreler suyun ne derece ayrıştırılıp temizleneceği konusunda önemlidir. Bu doğrultuda kişilerin içini rahatlatmak ve aynı zamanda sudan elde edilecek verimi de arttırmak için en iyi filtreleri tercih etmekteyiz. Üstelik cihazda bulunan tüm plastik aksamları Sağlık Bakanlığı onaylı olarak beşinci seviye plastikten temin etmekteyiz. Bu sayede sizler diğer arıtma cihazları konusunda şikayet edilen plastik kokusu ya da tadına suyunuzda karşılaşmanız mümkün olmayacaktır. Firma olarak müşteri memnuniyeti temelli ilerlediğimizden ve su hayatlarımız için çok önemli olduğundan sağlık koşullarına en uygun şekilde olmak şartıyla profesyonel çalışmaktayız.Arıtma Cihazının Faydaları Nelerdir?

Su arıtma cihazları insan sağlığı için birçok faydaya sahiptirler. Çoğu evde artık insanlar bu tür cihazları tercih etmektedirler. Ayrıca birçok uzman da bu cihazları tavsiye etmektedirler. Su evlere ulaşana kadar doğada birçok yerden geçmektedir. Toprak, çamur ya da başka çözeltili alanlardan geçerek farklı maddeleri de taşımaktadır. Bu maddeler suda çözünerek yapısını değiştirmektedirler. Son dönemde sularda kirlilik miktarı da artmıştır. Bu sebeple artık cihazlara daha çok ihtiyaç duyulmaktadır. İnsanlara güven vermektedirler. Tatlarda da oldukça fark yaratmaktadırlar. Normal musluk sularına göre sular daha içilebilir hale gelmektedir. Böylece su içimi artmaktadır. Bu da insan sağlığı için bir avantajdır.

Su Arıtma Cihazı, sektörde yıllara dayanan deneyimin teknoloji ve tasarımla en mükemmel buluşması olarak insanların kullanımına sunulmuştur. Su arıtma cihazı sistemlerimiz; musluk sularınızı bakterilerden, sağlıksız minerallerden, kimyasal maddelerden ve ağır metallerden arındırarak en sağlıklı hale getirmektedir. Bunu da en uygun fiyatlandırmalar üzerinden sağlamaktayız. Sürekli suya ekstra bir bütçe ayırmaktan sıkıldınız mı? Her su alışınızda yeni bir plastik atık yaratıyor olmak sizi rahatsız mı ediyor? Öyleyse Meridyen Su Arıtma Cihazı tam size göre. Kalite ve teknolojinin bu mükemmel birleşimini mutfaklarınıza gönül rahatlığı ile taşıyabilirsiniz. Meridyen Su Arıtma Cihazı musluk sularını hormonlar dahil tüm virüslerden ve bakterilerden arındırarak size olabilecek en temiz ve tüketime hazır suyu sunmaktadır. Artık içme yahut yemek suyu için ekstra bir ücret ödemenize gerek kalmayacak.

En Çok Tercih Edilen Su Arıtma Cihazı

Meridyen Su Arıtma sistemleri ile su temizlenir veya geri dönüştürülür. Su arıtma, sudaki istenmeyen maddeleri, katı maddeleri veya mikropları giderir. Meridyen ile musluk suyu veya içme suyu artık bir sağlık tehlikesi olmaktan çıkar.

Su arıtmanın farklı yöntemleri arasında; mekanik arıtma (elekli veya filtreli), fiziksel arıtma (havalandırma, çökeltme, adsorpsiyon, termal etkiler), kimyasal yöntemler (oksidasyon, klor ile dezenfeksiyon, iyon değişimi), membran işlemleri (ince filtreleme, ozmoz), ve biyolojik prosesler (oksidasyon, çamur çürütme, anaerobik) bulunmaktadır. Meridyen tarafından sunulan su arıtma ürünleri, musluk suyuna yöneliktir. Ters ozmoz işlemi sadece evlerde değil, aynı zamanda endüstride (Örneğin, içecek endüstrisi), Carbonit su filtreleri ile aktif karbon kullanılarak su arıtma ve damıtma ile buhar damıtma işlemlerinde de kullanılır. Bu efektif nitelikleri nedeniyle Merdiyen Su Arıtma Cihazları, en çok tercih edilen su arıtma cihazı konumundadır.

Meridyen Su Arıtma Cihazlarının Genel Özellikleri

Farklı miktarlarda su için mobil ve kalıcı olarak kurulmuş sistemler de dahil olmak üzere su arıtma için çeşitli prosesler ve ürünler mevcuttur. Web sitemizde, ters ozmoz için hem durgun görüntüler hem de su filtreleri sunmaktayız. Musluk suyunu buhar distilasyonu kullanarak arıtırken, ters ozmoz, musluk suyunun içme suyuna ve atık suya ayrıldığı bir filtreleme işlemidir. Bir ozmoz sistemi ile bir damıtma cihazı arasında geniş kapsamlı farklılıklar vardır. Damıtmada su, mümkün olan en yüksek saflık derecesinde arıttırılabilir. Bununla birlikte, bazı cihazlar daha küçük miktarlarda su için tasarlanmıştır. Ozmoz sistemleri günde birkaç yüz litre suyu kolayca filtreleyebilir.

Ürünlerimizin Fiyatları ve Kullanım Alanları

Daha endüstriyel alanlarda kullanılabilen ters ozmoz yöntemi, musluk suyunun ince bir zardan preslendiği mekanik bir filtre işlemidir. Son derece küçük gözenekler sadece su moleküllerinin geçmesine izin verir. Diğer bileşenler atık su olarak atılır. Profesyonel bir ozmoz sistemi, birinci sınıf içme suyu arıtımı için çeşitli aşamalarla çalışır. Cihaz kalıcı olarak kurulur ve büyük miktarda suyu bile temizleyebilir. Bu bağlamda bu sistemi endüstriyel alanlarda ve özellikle arıtma suyuyla yapılan işlerde kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Daha az miktarda su için su arıtma için bir damıtma cihazı önerilir. Bu cihaz daha ev kullanıcıları için uygundur. Cihaz, buharlaşma ve yağış prensibi ile çalışmakta ve tıpkı doğal su döngüsü gibi en yüksek saflık seviyelerine ulaşmaktadır. Kompakt bir masa üstü makine olarak tasarlanmıştır ve bir ozmoz sistemi gibi kalıcı olarak kurulması gerekmez. Bu yöntemi evlerinizde ve ofis tipi küçük işyerlerinizde kullanabilirsiniz.

Markamızın Tercih Edilmesinin Sebepleri

En iyi su arıtma cihazı olan Meridyen Su Arıtma Sistemleri size sağlıklı ve güvenilir suyu çok pratik bir şekilde sağlamaktadır. Bizi tercih ettiğinizde evlerinizde ya da işyerlerinizde aslında her insanın en önemli besin kaynağı olan suyu da en yüksek kalitede tüketme imkanına sahip olursunuz. Suyun en iyi su arıtma cihazı olan Meridyen sistemi ile filtrelenmesi onu tüketime en hazır hale getirecektir.

Neden Bir Su Arıtma Sistemi Kullanmalıyız?

İnsan sağlığı için güvenli olduğu varsayılan musluk suyu, çoğu insan için en önemli temel besindir. Aslında, içme suyu, şişelenmiş sudan önce bile tüm dünyada en iyi kontrol edilen gıdadır. Bununla birlikte, musluk suyunun kalitesi günümüzde oldukça tartışmalıdır. Sınır değerler, yalnızca sınırlı ölçüde sağlığa zararsızlığa, ancak esas olarak finansal ve teknik fizibiliteye dayanmaktadır. Bu sınır değerlere radyoaktif uranyum gibi yüksek derecede toksik maddeler dahil değildir. Maden suyu ve sofra suyu söz konusu olduğunda, yasal gereklilikler daha da az katıdır. Bu sular, zararsız cam yerine plastikten yapılmış şişelerde de giderek daha fazla sunulmaktadır. Şebekenin ve hatların durumu da su kalitesi üzerinde önemli bir etkiye sahiptir.

Meridyen Su Arıtma Sistemleri ile olası sağlık riskini etkili bir şekilde önleyebilirsiniz. Meridyen Su Filtresi musluk suyunu kolay, hızlı ve güvenilir bir şekilde temizler. Temizleme işleminden sonra musluktan su güvenle içilebilir.

Su Arıtma Cihazı Nedir?

Su arıtma, ham suyu içme suyu ve endüstriyel su kullanımı gereksinimlerine uyarlamak için kullanılır. Su arıtma temelde iki grup arıtma içerir:

 • Sudaki maddelerin uzaklaştırılması (Örneğin; temizleme, sterilizasyon, demir giderme, yumuşatma, tuzdan arındırma),
 • Maddelerin eklenmesi ve suyun parametrelerinin ayarlanması (örn. dozaj, pH değerinin ayarlanması, çözünmüş iyonlar ve iletkenlik).

Meridyen Su Arıtma Sistemleri sizinle iki grup arıtmayı da buluşturmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Nitekim temiz ve sağlıklı su içmek herkesin hakkıdır. Bu hakkı bedeninize en uygun şekilde elde edebilmek için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz!

Arıtılan Suyun Normal Sudan Farkları

Arıtılan su, endüstriyel ve bilimsel amaçlarla laboratuvar uygulamalarında yaygın olarak kullanılmaktadır. Ancak günlük yaşamda da musluk suyu tüketimi ile karşılaşılmaktadır.

Örneğin, ütünüzde kireç birikmesini önlemek için çamaşırlarınızı buharlı ütüyle ütülerken arıtılmış su kullanılabilirsiniz. Arıtılan su aynı zamanda araba yıkamalarında bile kullanılmaktadır. Bunun nedeni, arabanızın boyasındaki damlacıkların kalıntılarını önlemektir.

Arıtılan suda iyon değişimi, damıtma, membran filtrasyon veya diğer üretim süreçleri ile sağlıksız minerallerden arındırılır. Arıtılan su bu gibi sebeplerle içme suyu olarak kullanılabilmektedir. Arıtılan suyun en büyük avantajı, bedenlerimiz için kötü olan minerallerin uzaklaştırılmış olmasıdır. Bazı minerallerin vücudumuz üzerindeki kötü etkileri hakkında çok sayıda bilimsel çalışma bulunmaktadır.

Arıtılmış su süzülür. Musluk suyunun filtrelenmesi, negatif iyonları az miktarda dönüştürür. Ancak pozitif iyonlar suda kalır. Yani arıtılmış su temizdir ancak tamamen saf değildir.

Su Arıtma Cihazı Fiyatları Ne Kadar?

Su artırma cihazı fiyatları birçok farklı değişkene göre değişebilmektedir. Bu değişkenlerden bazıları şunlardır:

 • Arıtma suyun kullanım alanı (içme, yıkama…),
 • Arıtma suyun kullanım yeri (ev, ofis, endüstri…)
 • Filtreleme tipi,
 • Filtrelenmesi istenen maksimum metreküp su miktarı,
 • Su için ekstra istenilen mineral ve pH değeri.

Bu değişkenler göz önünde bulundurularak size en uygun arıtma cihazını tercih ettiğinizde bir fiyat da almış olursunuz.

Hangi yöntemlerin kullanılacağı kullanıcının gereksinimlerine bağlıdır. Teknik sular (enerji santralleri, besleme suyu, kimyasal prosesler, ilaçlar) genellikle su özelliklerinde çok kapsamlı bir değişiklik gerektirir. Örneğin; tuzdan arındırma, demineralize su, ters ozmoz, özel dozajlar, gazdan arındırma ve çok daha fazlası ile içme suyunu ayarlarken belirleyicidir.

Fiyat ve Kalite İlişkisi

Fiyat ve kalitenin her zaman doğru orantılı olduğu halk arasında yaygın olarak kabul edilen bir gerçektir. Ancak Meridyen Su Arıtma Sistemleri bu hususta ezber bozmak için hazır beklemektedir. Her zaman en kaliteli olan en pahalı olacak diye bir ön kabulün doğru olmadığını size ispatlamak istiyoruz. Bu bağlamda sektörde rekabetçi fiyatlarla en kaliteli hizmeti sizlerle buluşturmayı hedeflemekteyiz. Meridyen Su Arıtma Sistemleri’nde elbette kalite ve fiyat birlikte artabilmektedir ancak burada arıtma sistemini nerede kullanacağınız da önemli bir değişkendir. Olabilecek en uygun teklifi sizlerle buluşturmamız için bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

En Uygun Su Arıtma Sistemleri

Doğru seçimi yapabilmek için su filtreleri için karşılaştırmalar ve test raporu sayfaları önemli bir karar verme yardımcısıdır. Birçok kişi karar verirken bu tür test sonuçlarına sahip web sitelerine güvenir. Ancak, aranan bilgileri içeren yalnızca birkaç “saygın” kaynak vardır. Çok sayıda test ve enstitü yalnızca belirli ürünlere odaklanır ve tüm ürün yelpazesini dikkate almaz. Ayrıca çoğu insan “ev yapımı” testlerden etkilenecek kadar güvenmez. Bu, önyargılara ve acele kararlara yol açar. Aşırı reklamcılığa düşmemek ve şüpheci kalmak önemlidir. Su filtreleri konusu çoğu insanın düşündüğünden çok daha karmaşıktır.

Size en uygun su arıtma sistemini belirleyebilmek için deneyimli ve yetkin personellerimizle iletişime geçebilirsiniz. Meridyen Su Arıtma Sistemleri ailesi olarak ticari kaygılar gütmeden sizin için en uygun su arıtma sistemini belirler ve o sistemi sizlere sağlarız.

Su Arıtma Cihazı Filtreleri

Su arıtma cihazı filtreleri arıtılmasını istediğiniz suyun kullanım ve tüketim alanına göre farklılık gösterebilmektedir. Meridyen Su Arıtma Sistemleri ailesi olarak sayısız su arıtma cihazı filtrelerini de yüksek kalite ve sektörde rekabetçi fiyatlarla sizlere sunmaktayız. Meridyen Su Arıtma Sistemleri’nden edinebileceğiniz su arıtma cihazı filtrelerinden bazıları şunlardır:

 • 6’lı filtre seti,
 • 3’lü filtre seti,
 • Açık kasa filtre seti,
 • Membran filtre,
 • Petek filtre,
 • Tatlandırıcı filtre.

Size en uygun olan su arıtma cihazı filtresini bulmak ve deneyimli teknik ekibimizden yardım ve bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Su Arıtma Sistemi Teslimat ve Montaj

Meridyen Su Arıtma Sistemleri ailesi olarak tercih ettiğiniz size uygun olan su arıtma cihazlarınızı deneyimli ve alanında yetkin personelimizle size teslim etmekte ve montaj işlemlerini de gerçekleştirmeyiz. Tamamen ücretsiz olan bu hizmetimiz ile su arıtma sistemlerimiz hakkında detaylı bilgi de alabilirsiniz. Bununla birlikte kullanım talimatları ve olası bir arıza durumunda da yapmanız gerekenler teknik destek tarafından sizlere detaylı olarak aktarılacaktır. Hemen bizimle iletişime geçin, suyun en sağlıklısına en kalitelisine ve en uygununa siz de yakın zamanda kavuşun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir