Sudocrem Nedir? Sudocrem Ne İşe Yarar?

Sudocrem

Sudocrem

Sudocrem pişik kremi olmasına karşın pek çok bayan tarafından cilt bakım kremi olarak kullanılmaya başlanmış bir üründür. Antiseptik özelliğe sahip olan sudocrem aslında pişik kremidir ve bebeklerde pişiği çok etkili bir biçimde geçirir. Sudocrem içeriğinde bulunan çinko ve diğer bileşenler cilt lekelerini, sivilce, sivilce izlerine, tahrişe ve uçağa iyi gelmektedir. Son zamanlarda pek çok ünlünün cilt sorunlarını gidermek için kullandığını açıklamasından sonra popüler olan sudocrem hakkında sizlere bu yazımızda sudocrem nedir, sudocrem ne işe yarar, sudocrem yüze faydaları ve yan etkilerinden bahsetmeye çalışacağım.

Sudocrem Nedir?

İlk kes 1931 yılında üretilmeye başlanan sudocrem formülü hiç değişmeden günümüzde halen kullanılan bir kremdir. İlk kez 2011 yılında ülkemizde satılan suducrem pişik krem bebeklerinden pişik sorununu ve kaşıntıyı geçirmek için çok etkili bir kremdir. Sudacrem bebek bezinin temas ettiği noktalarda görülen pişiği geçirmek içi kullanılır.

Sudocrem 60, 125, 250 ve 400 gramlık kapalı kurularda satılmaktadır. Sudocrem içeriği Çinko Oksit Ph. Eur. Benzil Phenil Methanol B.P, Benzil Benzoat B.P., Benzil Sinnamat, Lanolin, Saflaştırılmış Su olarak bildirilmiştir.

Sudocrem Ne İşe Yarar?

Her cilt tipine uygun olan sudocrem hassas olan ciltte koruyucu bariyer oluşturmaktadır. Cilde sürüldükten sonra koruyucu bariyer etkisi ile bebeklerde pişiğe neden olan idrar ve nemin pişiğe neden olmasını önler. Ayrıca cildin yumuşacık ve bakımlı kalmasını sağlar.

 • Pişik tedavisinde kullanılır
 • Egzama ve egzamaya bağlı oluşan kaşıntılarda
 • Güneş yanıklarında
 • Sivilce ve sivilce izlerinin tedavisinde
 • Uçuk
 • Yatak yaralarında
 • Ciltte oluşan kesik ve çiziklerde
 • Bebeklerde görülün isilik tedavisinde

Sudocrem Yüze Faydaları

Sudocrem pişiğe faydalı olduğu gibi sudocrem yüze faydaları olan ve neredeyse yan etkisi bulunmayan bir kremdir. Pek kişinin cilt sorunlarında etkisi gördüğü ünlülerin sıklıkla kullandığını dile getirdiği bu kremin yüze ve cillde faydalarını sizinle paylaşmak istiyorum.

 • Tahriş olmuş cildi yatıştırır
 • Cilt kızarıklığını önler
 • Sudocrem sivilce ve iltihaplı sivilceyi kurutarak yok eder
 • Sudocrem cilt beyazlatma etkisi vardır, cilt rengini eşitler
 • Düzenli kullanıldığında cilt lekelerini yok eder
 • Cildi dış etkilerden korumak için ciltte koruyucu bariyer oluşturur
 • Cildin yağ oranını dengeler ciltteki fazla yağı alır
 • Egzamaya neden olan kaşıntıyı geçirir

Daha bir çok faydası  bulunan sudocrem hakkında merak edilen sorulardan biride sudocrem yağlı cilde iyi gelir mi sorusudur. Düzenli olarak bu kremi kullandığınızda cildin fazla yağlardan arındığı ve buna bağlı olarak sivilce ve siyah noktaların yok olduğunu göreceksiniz.

Sudocrem Nasıl Kullanılır

Sudocrem kullanım şekli kullanılacak soruna bağlı olarak değişiklik gösterir. Sudocrem yüz ve vücut dahil her bölgeye sürülmesinde bir sakınca yoktur. Sadece sorunu bölgeye sürülmesi gereken bir krem olan sudocrem kesinlikle gündüz kullanılması tavsiye edilme gündüz sürüldüğünde cilt beyaz bir görüntüye bürünmektedir. Daha iyi etki için akşam yatmadan önce kullanabilirsiniz.

Sudocrem yüze sürülür mü

Gece yatmadan önce sorunlu olan bölgeye az miktarda sürülür ve iyice cilt tarafından emilmesi için masaj yapılarak yedirilir. Sabaha kadar durması yeterlidir. Sabah uyandığınızda yüzünüzü yıkamanız yeterlidir.

Sudocrem sivilceye nasıl sürülür

Sudocrem sivilce kurutucu etkisi olan bir kremdir. Akşam yatmadan önce sivilceli olan bölgeye az miktarda baskı yapmadan sürülmesi yeterlidir. Sabah uyandığınızda sivilcelerin kuruduğunu göreceksiniz. Asla çok fazla sürmeniz bu sefer ters etki yaratarak sivilcelerin artmasına neden olabilir.

Sudocrem pişiğe nasıl sürülür

Pişik olan bölgeye ince tabaka halinde sürülmesi yeterlidir. Bebeklerde ise pişik olan yere az miktarda sürün ve iyice ovalayın kısa sürede pişiğin geçtiğini göreceksiniz.

Sudocrem cilt lekelerine nasıl sürülür

Cilt lekeleri, güneş yanıkları, kızarıklık ve kaşıntı gidermek için kullanacaksanız çok az miktarda sürmeniz gerekmektedir. Sürdükten sonra iyice ovalayarak yedirmeniz yeterlidir. Ciltte koruyucu tabaka oluşturarak bu sorunlardan kısa sürede kurtulmanız mümkün.

Sudocrem Yan Etkileri

Her cilt tipine uygun olan bu krem özellikle yağlı cilt tipine sahip olanlarda daha fazla etki göstererek sivilce ve siyah noktaları yok etmektedir. Tabi sudocrem faydaları olmasına karşın çok azda olsa yan etkileri bulunan bir kremdir. Çok fazla sürüldüğünde sudocrem deri tarafından emilemediği için yüzde beyazlık bırakabilir. Ayrıca fazla kullamak gözenekleri tıkayarak sivilceye ve siyah noktalara neden olur.

Sudocrem Sivilce İzlerine İyi Gelir Mi

Sudocrem kullananların en çok sorduğu sorulardan biride sudocrem sivilceye iyi gelir mi, sudocrem sivilceyi geçir mi sorusudur. Yüz dahil vücudunuzun her hangi yerinde sivilce çıkarsa bu kremi sürdüğünüzde sivilcenin kuruyarak yok olduğunu göreceksiniz. Aynı şekilde düzenli kullanıldığında cildi yenileyerek sivilce izlerini yok ettiği bilinmektedir. Sudocrem içeriğinde bulunan çinko sivilce ve sivilce izlerini geçirmede çok etkilidir.

Sudocrem Maskesi Nasıl Yapılır

Sizlere sudocrem ile yapılan etkili bir maske tarifi vermek istiyorum. Sudocrem kullananlar yaptıkları yorumlarda maskenin çok etkili olduğunu ve işe yaradığını söylemişlerdir. Sudocrem maskesi Pervin Dinçe tarafından önerilen maskelerden biridir. Kesinlikle düzenli olarak kullanıldığında sivilce, cilt lekeleri ve cilt sorunlarına iyi gelecektir.

sudocrem, sudocrem nedir, sudocrem ne işe yarar

 

Sudocrem Maske Pervin Dinçer

Malzemeler

1 Çay kaşığı sudocrem
1 Çay kaşığı avakado yağı
1 Çay kayısı yağı yada 1 çay kaşığı badem yağı

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Yukarıda saydığımız bütün malzemeleri bir cam kase içerisinde iyice karıştın ve temiz olan cildinize sürerek yarım saat kadar bekleyin. İşlemi sonlandırmak için ılık su ile durulamanız yeterlidir. Haftada 1 defa uygularak cilt sorunlarından kısa sürede kurtulabilirsiniz.

Sudocrem Hakkında Bütün Sorular

Sizlere sudocrem hakkında merak edilen yada bilinmeyen sorular hakkında bilgi vermek istiyorum. Sizlere aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak bizlere sorabilirsiniz.

Sudocrem göz altına sürülür mü

Sudocrem göz altına sürerken ince ve hassas yapıda olduğundan bu bölgeye çok az miktarda sürebilirsiniz. İnce tabaka sürün ve iyice ovalayın.

Sudocrem tüylenme yapar mı

Sudocrem bilinen aksine asla tüylenme yapmaz. Sudocrem kullanalar yaptıkları yorumlarda kremin asla tüylenme yapmadığını söylemişlerdir.

Sudocrem zararları ve yan etkileri

Sudocrem zararları yada yan etkisi neredeyse olmayan bir kremdir. Bebeklerde bile gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Sudocrem kullanan ünlüler

Aslında kremin ismini duyulmasında pek çok ünlü kişinin bu krem hakkında yaptığı açıklamalar olmuştur. Başta Demet Akalın, İclal Aydın ve Doğa Rutkay ve Pınar Altuğ pek çok ünlünün kullandığı bilinmektedir.

Sudocrem göz altı morlukları iyi gelir mi

Düzenli olarak kullanıldığında göz altı morluklarını ve göz altı şişliklerine iyi geldiği bilinmektedir.

Sudocrem kırışıklık sorununu geçir mi

Sudocrem kırışıklıkları geçirmek için tercih etmeyi düşünüyorsanız üzün süre kullandığınızda etkisi gösteren bir kremdir. Kısa süre kullanıldığında kırışıklıklar üzerinde etkisi yoktur.

Sudocrem yüze nasıl kullanılır

Sudocrem yüze nasıl sürülür hakkında bilgi olmayan genelde yüzün tamamına bu kremi sürmektedir. Sudocrem sadece sorunlu bölgeye ince tabaka halinde sürülmesi yeterlidir.

Sudocrem cilt beyazlatma

Sudocrem cilt beyazlatma etkisi olduğu gibi içeriğinde bulunan etken maddeler sebebi ile gündüz sürüldüğünde ciltte beyaz bir tabaka bırakır eğer çok fazla sürerseniz yüzünüz beyaz olur ayrıca bu gözeneklerin tıkanmasına neden olur.

Sudocrem sivilce maskesi

Sizlere verdiğim sudocrem maskesi sivilcelerin geçirdiği ve sivilceleri kuruttuğu bilinmektedir. Sivilcelerden kurtulmak için sudocrem maskesini deneyebilirsiniz.

Sudocrem hamilelikte kullanılır mı

Ben aslında hamilelikte ilaç yada krem kullanılmasına karşıyım. En zararsız ilaç olan aspirin bile mide kanamasına neden olmaktadır. Sudocrem içeriğinde bulunan etken maddeler zarar verebilir, doktorunuza danışmadan kesinlikle kullanılmaz.

Sudocrem güzellik üzerindeki etkisi

Sudocrem güzellik üzerindeki etkisi sebebi ile tercih edilmektedir. Cilt bakımı yapmak ve güzelliğini korumak için bu kremi kullanabilirsiniz.

Sudocrem Kullananlar

Sudocrem kullananlar yaptıkları yorumlarda kremin çok etkili olduğunu ve sadece pişik değil sivilceleri kısa sürede yok ettiğini söylemişlerdir. Yağlı cilde sahip olanlar ciltlerindeki fazla yağın gittiğini ve cildin yağ dengesinin sağlandığını söylemişlerdir. Hatta bazı sudocrem kullanalar akşam kremi sürdüklerinde sabah sivilcelerinin kuruduklarını söylemişlerdir. Genelde sivilceler üzerindeki etkisi için fazla yorum yapılmasına karşın güneş yanıkları ve cilt sorunları üzerindeki etkisi hakkında yapılan pek çok yorum bulunmaktadır. Mutlaka kremi eczaneden aldıktan sonra sudocrem prospektüs bilgilerini okumayı ihmal etmeyin. Krem hakkında en güncel ve doğru bilgiye prospektüs kağıdından ulaşabilirsiniz.

Sudocrem Fiyatı

Sudocrem eczanelerde ve internet üzerinde pek çok site satılan bir kremdir. Reçete ile satılmadığından devlet tarafından karşılanmamaktadır. Eczalerde satılan bu kremin fiyatı gramına göre değişiklik göstermesine karşın sudocrem fiyatı genelde 18 ile 60 tl arasında satılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir