Tatil İçin En Çok Tercih Edilen Yabancı Ülkeler

    Son zamanlarda Türkiye ile birçok ülke arasında vizelerin kalkması nedeniyle yurt dışı tatil planları da artış göstermeye başladı. Her ne kadar yurt dışı tatilleri yüksek bütçeler gerektiriyormuş gibi dursa da, Türkiye sınırlarındaki birçok tatil bölgesiyle neredeyse aynı bütçeyle gidilebilecek birçok ülke bulunuyor.  İşte birbirinden eşsiz sahiller, turistlerin akınına uğrayan adalar, farklı bütçe seçeneklerine uygun çeşit çeşit alternatifiyle tatil için en çok tercih edilen yabancı ülkeler:

Yunanistan:

  Türkiye’ye en yakın ülkelerden biri olan ve ülkemizden oldukça rağbet gören Yunanistan, listemizin başında yer alıyor. Sınırlarımıza yakın adalarından kültürel benzerliklerimize kadar birçok detayı Yunanistan’ı yaz aylarında gidilebilecek en iyi alternatiflerden biri haline getiriyor. Uçakla ya da gemiyle gidebileceğiniz Yunanistan’da Mikonos, Lalaria, Santorini, Rodos gibi turistlerin ilgi odağı olan birçok nokta bulunuyor. Birbirinden güzel manzaralara sahip olan çeşitli oteller için rezervasyon yaptırabilir ya da ülkemizden günü birlik turlarla Yunanistan’ın güzelliğine şahit olabilirsiniz.

Karadağ:

  Eğer fazla uzaklara gitmek istemiyorsanız ve hem tarihi hem de doğal dokusuyla dolu dolu bir tatil geçirmek istiyorsanız Karadağ sizin için uygun olabilir. Türkiye’den vizeye gerek duymadan gidebileceğiniz Karadağ da tıpkı Yunanistan gibi gemi ya da uçak yolculuğu seçenekleriyle gidilebilen bir rotadır. Birçok ünlü plajı, doğal güzellikleri, koruma altına alınmış bölgeleri olan Karadağ’ı civardaki diğer ülkelerle birlikte değerlendirebilirsiniz.

Küba:

  Tatiller, günümüzde büyük bütçeler ayrılması gereken lükslere dönüşmüş olabilir; tabi henüz Küba’yla tanışmadıysanız! Amerika’ya ve kapitalist sisteme bir başkaldırı niteliğinde olan Küba, diğer birçok alternatife göre daha ucuz tatil yapabileceğiniz ülkeler arasında yer alıyor. Kendine has doğallığı, el değmemiş çekiciliği, her keseye uygun konaklama seçenekleri ve sahilleriyle gidilmeye değer yerlerden biri. Yapmanız gereken tek şey kendinizi sokakların, renklerin, müziğin ve güzelliklerin eline bırakıp anın tadını çıkarmak!

Maldivler:

  Henüz kaybolmadan görülmesi gereken doğal harikalardan biri de Maldivler. Yaklaşık 100 sene içinde yok olabileceği söylenen Maldivler, artık ulaşılmaz hayallerden biri değil; aksine günümüzde birçok tanıdığınızın bu bölgede tatil yaptığına şahit olmuş olabilirsiniz. Yüzlerce adası, tropik güzellikleri, okyanusun eşsiz rengi, bölge halkının doğallığı ve daha nice güzelliği için Maldivler’i tercih edebilirsiniz. Dilerseniz bütçeniz elverdiğince pahalı ve lüks ada otellerinde, dilerseniz daha düşük bütçeli seçenekler arasında yer alan otellerde konaklayabilirsiniz.

İtalya:

  Birçok güzel şehri ve kültürel değerleriyle Dünya Mirasları listelerine girmiş olan İtalya, her mevsimde gidilebilecek ülkeler arasında bulunuyor. Lezzetli mutfağı, kültürel güzellikleri, sürekli hareket halinde olan eğlenceli şehirleri ya da sessiz, sakin taşra bölgeleriyle İtalya’da sıkılmak neredeyse imkansız hale geliyor. Eğer tatile gittiğiniz dönemde denk gelirse dahil olabileceğiniz birbirinden güzel festival ya da her zaman sizin için orada hazır bulunan eşsiz tarihi yapılar tatilinize renk katacaktır.

İspanya:

  Günümüzde en çok ziyaret edilen ülkelerin başında gelen ve çok yönlü olan bir diğer ülke de İspanya… UNESCO tarafından korumaya alınmış olan diğer bir ülke olmasıyla birlikte gece gündüz uyumayan şehirleri, birbirinden güzel sahilleri, kültür turlarına elverişli yapıları, müzeleri… İspanya’da yapılabilecekler saymakla bitmeyecek türden. Tıpkı İtalya’da olduğu gibi İspanya’da da festivallere denk gelirseniz, hayatınızın en eğlenceli tatillerinden birini yaşayacağınızdan şüpheniz olmasın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir