TAYLAND PATTAYA GECELERİ GECE HAYATI KADIN FİYATLARI 2024

TAYLAND GECE HAYATI

Tayland Gece Hayatı : Tayland Geceleri Hakkında Her ŞeyTayland gece hayatı, dünyanın en çılgın gece hayatı ülkelerinden birisidir. 3 kez gittiğim Tayland’ta, Tayland geceleri hakkında şehir şehir bilgiler vereceğim. Tayland Pattaya, Tayland Bangkok ve Tayland Phuket geceleri hatta mekanları listeleyeceğim. Özellikle, Taylandlı kadınlar ve Tayland’da iken dikkat etmeniz gerekenleri tek tek yazacağım. Hazırsanız, çok uzun soluklu bir Tayland gece hayatı yazısı sizleri bekliyor. Ama önce bir uyarım var :

Oldukça açık açık o meşhur çılgın Tayland gece kulüplerini GO GO barları, sahil partilerini anlatacağım.

Tayland’da neredeyse bütün bölgelerde gece hayatı inanılmaz derecede renkli ve eğlencelidir. Tayland Gece Hayatı’nda canlı müzik performanslarından tutun da, gece kulüplerine varıncaya kadar çok sayıda alternatifiniz olur. Her ülkenin gece hayatının çılgın yanları vardır diye düşünüyor olabilirsiniz. Ama Tayland geceleri şimdiye kadar gördüklerimin en en en çılgını diyebilirim. Neden mi ?

Tayland Gece Hayatı : Pattaya geceleri

Hemen size bir örnekle anlatayım: Yıllar yılı kadınlara yapılan tacizlerle ilgili haberleri okudum. Bir erkek olarak hiç tacize uğramamıştım. Taa ki Pattaya’ya gidene kadar. Bunu abartmıyorum. Gidince ne demek istediğimi anlarsınız.

Tayland’da gecelik 2-3 Euro’ya konaklayacak yer bulunabilir.

Ülkede, gerçekten de gidenlerden duyduğunuz sapkınca hikayelerden tutun da, sokağın ortasında tanımadığınız bir kadın, erkek veya ladyboy’dan gelecek olan tekliflere kadar her şey çılgındır. He şu Tayland Ladyboy terimi mesela. Belki de ilk defa duydunuz. Ya da, daha önceden duyduklarınıza inanamadınız. Merak etmeyin: Hepsi bu yazıda. Ama tek cümle ile şunu da baştan söyleyeyim : Tayland insanları güzeldir. Sevimlidir. Cana yakındır. Efsanedir. Tayland, güzeldir. Başlıyoruz…

 

1. Tayland Gece Hayatı ve Tayland Geceleri Gerçekten İyi mi ?

Tayland da gece hayatı deyince aklınıza kulüpler, publar ve gogo barlar gelsin. Tabii ki daha farklı eğlenceler de yok değil. Bu rehberi yazmaya başlarken ne yazsam ne yazmasam diye kendimle cebelleşip durdum. Sonunda heeer şeyi açık açık yazmam gerektiğini düşündüm.

Malum Tayland’ı herkes seks turizmi ağırlıklı bir yer gibi düşünüyor. Öncelikle şunu söyleyeyim ki bu durum dünyadaki bütün ülkelerde var. Bulmak ve yaşamak istediğiniz her şeyi dünyanın her yerinde bulabilirsiniz.

Tayland geceleri ve partileri : Tayland nasıl bir ülke ?

Ama Tayland bu konuda biraz daha rahat ve her şeye daha kolay ulaşılabilir durumda. Örneğin Tayland’a seks odaklı gidenler : Bangkok’da Nana Plaza veya Pattaya seks turizmi odaklı gidenlerin tek adresi diyebilirim. Phuket’de masaj salonlarının bazıları mutlu sonla biten şekilde hizmet veriyor. Aslında ülkede bir çok işletme, taksilerden tutun da, otellere, restoranlara kadar bir şekilde konu oraya geliyor.

2. Gogo Barlar Nedir ?

Yeri gelmişken sizlere gogo barları da anlatayım. Gogo Bar’lar Thaili kadınların cinsel organlarından çeşitli cisimlerinden (pinpon topu, jilet, kuş vs.) çıkardıkları, farklı cinsel oyunların oynandığı çoğuna göre iğrenç, çoğuna göre farklı, çoğuna göre de heyecanlandırıcı yerlerdir.

Merakınızı gidermek için belki bir kere gidip görebileceğiniz bir yer diyebilirim. Aslında bildiğin bara veya striptiz cluba benzeyen işletmelerdir. Giriç ücreti olarak 300-500 Baht ödersiniz. Genelde ücrete 1 alkol de dahildir. Sonra kızlar sahneye çıkarlar ve şovlarını yaparlar.

Tayland Geceleri : Tayland gezi yorumları

Hatta bazen sizi de sahneye davet ederler. Gerçekten diyorum ! Elinize balon verirler. Balonu, cinsel organından ok atan bir Taylandlı kadın vurur. Sonra alkışlar, çığlıklar v.s. yaşanır…

Ladyboylar Nedir ?

Gelelim Ladyboy’lara. “Dünyanın en güzel kadınları Pattaya erkekleridir.” sözünü daha önce duydunuz mu ? Bu söz Thai’li trans bireyler için söylenmektedir.

Ladyboy nedir ? Yani erkekken ameliyat ile kadın olup hayatlarına o şekilde devam eden kişilere Ladyboy diyorlar. Tayland’da çok saygı görürler ve tatil beldelerinin çoğunda özel dans, müzik ve sanat içerikli şovlar düzenlerler. Demiştim ya Taylant geceleri şimdiye kadar gördüklerimin en çılgını diye ! Çılgınlıktan kastım eğlence anlamında değil aslında. Farklı olması.

Giriş kısmını biraz hızlıca yaptık sanıtım. Tayland’a eğlenmek ve gece hayatı için gidiyorsanız : Öncelik sıralamanız Pattaya, Bangkok, Phuket ve Koh Phangan olsun.

Bangla Road
Bangla Walking StreetPhuket : Phuket geceleri bu sokaklarda atıyor

Özellikle dolunay dönemi Tayland’da olursanız, sahil bölgelerinin çoğunda yapılan özel partilere denk geleceğinizden emin olabilirsiniz. Hatta o partilere Moonlight Party diyorlar. İnternetten araştırırsanız, hangi günler olduğunu görebilir; ona göre planlamalarınızı yapabilirsiniz. Bu partilerin en güzeli ise, Koh Phangan adasında olur. Merak etmeyin. Aşağıda sıra sıra şehirlerde ve adalardaki eğlence yerlerini size söyleyeceğim.

4. Tayland Para Birimi Nedir ?

Tayland’ın para birimi Thai Bahtı’dır. 1,2,5 ve 10 bahtlık bozuk paralar dışında 20,50,100,500 ve 1.000 bahtlık banknotlar günlük hayatta kullanılmaktadır. 1 Dolar, yaklaşık 30-35 Baht civarındadır. Kur sürekli değişiyor. Gitmeden internetten bir bakarsınız.

Tayland’a uçak bileti almadan önce, mutlaka En iyi uçak bileti arama motorları yazımıza bakınız

“Tayland vize istiyor mu ?” ondan da bahsedelim. 30 güne kadar vize istemiyor. Eğer 30 günden uzun kalacaksanız Tayland vizesi almanız gerekiyor.

5. Tayland Fiyatlar Nasıldır ?

Tayland, eskiden o kadar ucuzdu ki, günde 50 dolar parayı bitiremezdiniz. Ama, şimdilerde özellikle Phuket ve Bangkok gibi şehirler pahalandı. Aslında pahalandı dediğime bakmayın. Hala, bir çok Avrupa ülkesine nazaran daha ekonomik. Ama özetle fiyatlardan bahsedecek olursak :

Tayland’da öğün başı maksimum 30 TL’ye doyabilirsiniz
20 TL’ye bile konaklayacak yer bulabilirsiniz
En pahalı alkollü içecekler 30 TL civarında.
Ulaşım için tuktuk denen araçlar ile istediğiniz yere 10-15 TL’ye gidebilirsiniz.
Bir şeyi siz sormadan, hemen ben anlatayım : Tayland’da fuhuş durumu, halkın gelir kaynaklarından birisi. Muhtemelen yoldan sizi çevirmeye çalışacak 100’lerce Tayili kadın olacak. Sizden, gecelik 1.500-2.000 baht yani yaklaşık 50 dolar isteyecekler. Bunu da şimdiden bilin istedim…

Tayland’da otel arıyorsanız, mutlaka En iyi otel arama motorları yazımıza bakınız

6. Tayland’da Gece Hayatı İçin Hangi Şehirlere Gidilir ?
Tayland’da gece hayatı için, bence çok önemli 3 şehir var. Bunlar : Bangkok, Phuket ve Pattaya. Peki, bu şehilerde gece hayatı nasıldır ? Hangi gece kulüplerine gitmek gerekir ? Nelere dikkat etmelisiniz ? Hadi anlatmaya devam edelim.

Bangkok Gece Hayatı

 

Bangkok’da gece hayatı nasıldır ? Melekler Şehri Bangkok’da bütün gezginlerin uğrak noktası olan Khao San Road eğlence ve gece hayatının göz bebeği diyebilirim. Canlı müzik dinletisi yapan barlardan, masaj salonlarına; alışveriş yapabileceğiniz dükkanlardan, restaurantlara ve sokak yemeği tezgahlarına kadar her şey var bu caddede. Özellikle saat 23:00’den sonra sokaktaki çılgın eğlenceyi görmeniz gerek !

Bangkok gece hayatının en önemli gece kulüpleri ise genellikle Sukhumvit bölgesinde bulunuyor. Bu bölge Khao San Road’a yaklaşık 10 km. uzaklıkta. Bu civardaki Bangkok diskoları ve gece kulüpleri ise :

Levels Club & Lounge
Insanity
Beam ve Glow
Sukhumvit dışındaki bölgelerde yer alan önemli gece kulüpleri ise

Ce La Vi
Onyx
Route 66.
Gelelim Hangover filmi sonrasında Bangkok’da daha çok bilinir hale gelen Roof Bar’lara. Sky Bar, Hangover filmiyle ünlenmiş olmasına karşın Bangkok’da 10’dan fazla Roof Bar bulunuyor. Bunlar

Vertigo
Banyan Tree
Octave Roof Top
Park Society
Three Sixty
Above Eleven
Red Sky bunlardan bazıları.
Bu arada, Patpong bölgesinde de bir çok gece kulübü bulunuyor.

Bangkok gece hayatı denince akla gelen bir başka bar türü ise Go-Go Bar’lar. Daha önce Go-Go Bar’ları yukarıda anlatmıştım. Bu yerler Bangkok’daki Soi Cowboy, Patpong ve Nana Plaza bölgelerinde bulunuyor.

Bazıları giriş ücreti isteyecek bazıları ise giriş ücreti almadan fahiş fiyatla sizlere içki satacaktır. Eğer giriş ücreti alıyorlar ise neyin dahil olup olmadığını mutlaka sorun.

Tayland’daki otellerin fiyatlarını görmek için tıklayınız.

Normalde içki ücreti dahil oluyor ama gözünüz açık olsun. Sizi kazıklamak için ellerinden geleni yapacaklardır. Muhtemelen Khao San Road’da yürürken sizleri Go-Go Bar’lara götürmek isteyen TukTuk’lar göreceksiniz. Bence hiç onlara bulaşmayıp kendi imkanlarınızla gidin, emin olun daha ucuza gelecektir. Yine söylüyorum :

Sakın ama sakın, anlaşmadan, fiyatı veya menüyü görmeden hiç bir yere gitmeyin.

8. Pattaya Geceleri ve Pattaya Gece Hayatı


Pattaya, internette ve belgesellerde gördüğünüz gibi gerçekten ülkenin seks turizmi şehri. Bu yüzden, balayı sebebiyle burayı tercih etmeyin derim. Onun yerine Koh Samui veya Phi Phi daha güzel seçenek olacaktır.

Seks turizmi diyorum ama eğer Pattaya’nın bütün bölgelerini gezerseniz küçük yaştaki kız çocuklarının kocaman adamlarla el ele dudak dudağa görünce siz de iğreneceksinizdir. Bu gördüklerim sebebiyle gerçekten benim için kötü izlenimler bıraktı Pattaya. O yüzden, gidecek olan bir çok kişiye de açıkçası tavsiye etmiyorum…

Ama gidecek olanlara, Pattaya geceleri hakkında bilgi vermeden de geçmeyeyim. Pattaya’nın kalbi Pattaya Walking Street‘de atıyor. Erkeklerin tacize uğradığı yer olarak da bilinir bu sokak. Ama gel gelelim gerçekten çok güzel gece kulüpleri var Pattaya’da.

Pattaya’daki gece kulüpleri ise :

Roxy Bar
Mixx Disco
Insomnia
Lima Lima en önemlileri ve en kalitelileri.
Eğer amacınız escort Tayland kadınlarıyla seks ise, sizin için doğru yer Pattaya. Ama dikkat edin ve şu sözü unutmayın! “Dünyanın en güzel kadınları Pattaya erkekleridir !” Biliyorum. “Sefer ayıp ya. Bu kadar da açık açık yazılır mı ?” diyebilirsiniz. Ama inanın bana, bilmeden Tayland’a gidin istemiyorum. Zaten yüzlerce soru soruyorsunuz. Siz sormadan, ben cevaplamış olayım istiyorum…

9. Phuket Gece Hayatı

Phuket’de nerede kalırsanız kalın eğlence için doğru adres Patong bölgesinde Bangla Road (Phuket’in Walking Street’i) olacaktır. Yaklaşık 400 metrelik yolun bar, gece kulübü, disco, striptiz bar, gogo bar ve canlı müzik dinleyebileceğiniz publardan oluştuğunu düşünün. Bu yüzden Phuket bölgesi içinde eğlenceye doyacağınız adres Bangla Road’dur. Phuket gecelerinde kendinizi kaybedebilirsiniz aman dikkat diyorum yine…

Phuket’in en ön önemli gece kulüpleri yine Patong bölgesindedir.

Phuket gece kulüpleri önerileri ise :

Illusion
Tiger
White Room
Seduction
öncelikli olarak sizlere sıralayabileceğim mekanlar. Bunlar dışında sayısız canlı müzik yapan bar ve gece kulübü Bangla sokağında yer alıyor. Sizlere özel tavsiyem, mutlaka Smiley Bar‘a gidip canlı müzik dinleyin. Soi Sea Dragon ise gogo barların olduğu yerdir. Oraya da uğrayabilirsiniz.

Gelelim özellikle Full Moon partilerinin yapıldığı yerlere. Özellikle sahil ve kumsal partileri bu dönemlerde yapılıyor. Gideceğiniz dönem New Moon (Yeni Ay), Half Moon (Yarım Ay), Full Moon (Dolunay) dönemlerine denk geliyorsa biraz sonra ismini belirteceğim yerlerdeki partilerden birine mutlaka gitmenizi öneririm.

Phuket’te Moonlight Parti İçin Gidilesi Yerler

Paradise
Dream
Zana
Re Ka Ta
Catch
Iguana
Coast benim öncelik sırama göre Beach Club partilerinin yapıldığı yerler.
Bunlar dışında Phuket Gece Hayatı sadece barlar ve kulüplerle sınırlı değil. Ladyboyların Simon Cabaret şovu, Phuket FantaSea gösterileri, Muay Thai boks müsabakaları da diğer alternatifleriniz. Ama yine söylüyorum : Özellikle Phuket hayat kadınları ve bazı mekanlarda ikram edilen sözde bedava alkollere her daim dikkat etmeyi unutmayın.

Koh Phangan Gece Hayatı

 

Tayland’da fotoğraf çekmek parayla tabi barların dışında ,içinde kesinlikle yasak.

Koh Phangan, Tayland’ın parti adası. Evet, yanlış okumadınız parti adası ! 1985 yılından bu yana özellikle her dolunay döneminde çılgın partilere ev sahipliği yapıyor bu ada.
Harika doğası ve plajları dışında her gün bir yerde parti bulabilirsiniz. Önceden sadece Dolunay’da yapılan partiler artık yarım ay ve yeni ay dönemlerinde de yapılıyor. Tabii ki her partinin yapıldığı yer farklı yerlerde. Örneğin Full Moon yani Dolunay partisi Haad Rin plajında yapılıyor. Half Moon yani yarım ay partisi tropik ormanda yapılıyor.

Peki sadece ay partileri mi var ? Hayır. Phangan’da parti yapmak için ayın olmasına hiiç gerek yok !!! Şelale partisinin yapıldığı Sramanera Şelalesi, havuz partileri gibi aklınıza gelecek bir sürü partiye denk gelebilirsiniz bu adada. Bu arada merak etmeyin, adada bir motor kiralayarak bu saydığım tüm noktalara kolayca ulaşırsınız.

Ayrıca adada karayolu ile ulaşamayacağınız veya zor ulaşabileceğiniz koylarda yapılan partiler var. Örneğin Haad Yuan’daki Eden Bar’da yapılan partiye denk gelirseniz mutlaka gidin. Saat 22:00 gibi başlayan parti gün doğumundan sonra bile devam ediyor. Özlemişim…

Günbatımında eğlenmek ve manzara izlemek isterseniz Freeway, Amsterdam Bar ve Reggae en güzel manzaraları görebileceğiniz iki yer. Ayrıca parti mekanı olarak diğer tavsiyelerim : Yüzen Balıkçı Barınağı (Loi Lay Floating Bar) ve Ban Sabaai. Bu kadar bilgiyi aldıktan sonra benim yerime de eğlenirsiniz artık…

Bonus : Taylandlı Kadınlar Hakkında Uyarılar
Yedik, içtik, hayallere daldık, çılgın Tayland gece hayatı hakkında az-çok öğrendik. Belki de, şimdiden uçak biletleri aranmaya başlandı. Ama, benim en çok sevdiğim kısma, yani sizler için yapmam gereken uyarılara geldik. Lütfen, şimdi yazacağım tüm uyarılarımı dikkate alarak Tayland’a gidin.

Bangkok Geceleri : Tayland gece hayatı fotoğrafları

Asla ama asla, korunmadan ilişkiye girmeyin. Arkadaşlar. Bu yazıyı, sadece erkekler okumayacak. Biliyorum. Cinsiyetiniz her ne olursa olsun, hayatınızın en önemli önlemi olan “korunma” konusunu dikkate alın. Lütfen, buna dikkat edin.
Her şey ama her şey için fiyat sorun. Emin olmadığınız hiç bir şeye evet demeyin.
Herkese güvenmeyin. Evine çağıran, yolda size bir şeyler satmaya çalışanlara güvenmeyin. O bir şeyler satanlar, polis ile anlaşmalı kişiler olabiliyor ve anında yanınızda polis belirebiliyor. Buna çok dikkat edin.
Ladyboylar. Buna da çok dikkat edin. Sonra sürpriz ile karşılaşmayın. Her ne yapacaksanız, baştan konuşun…
Tayland gece hayatı fiyatları çok pahalı değildir. Gecelere akmadan önce, özellikle 7/11 gibi marketlerden içeceklerinizi alıp, önden biraz keyif yapabilirsiniz.
Tayland masajları da çok meşhurdur. Ortalama 1 saat masaj ücreti 300 baht civarındadır. Tabi, masaj yapılırken başka teklifler de gelebilir…

TAYLAND BAŞKENTİ

GrungTape.Şehrin günlük hayattaki adı “Melekler Şehri” anlamına ge­lir (tıpkı Los Angeles gibi) ve şehrin resmi isminin kısaltmasıdır;bu resmi isim dünyadaki en uzun yer adıdır.

Sadece cahil yabancılar buraya Bangkok der;bu isim 200 yılı aşkın bir süredir kullanılmamaktadır.Avrupalıların (ve onların bütün ansiklopedilerinin) Tayland’ın başkentine Bangkok deyip durmaları,Taylandlıların Britanya’nın baş­kentinin Billingsgate ya da Winchester olduğunu iddia etmele­rine benzer.

Grung Tape (kabaca telaffuz edilişidir) genellikle Krung Thep olarak okunur.
Bangkok,Kral I.Rama 1782’de başkenti buraya taşımadan önce varolan küçük balıkçı limanının adıydı;Kral bu bölgede bir şehir kurdu ve yeni bir isim verdi.

Tayland başkenti bangkok’tur.

Krung Thep (ya da çok istiyorsanız Bangkok) Tayland’da­ki tek şehirdir ve kendisinden sonra gelen en büyük kasaba­dan yaklaşık 40 kat daha büyüktür.

Benim, Tayland gece hayatı hakkında söyleyeceklerim bu kadar. Dediğim gibi, Tayland geceleri gerçekten de çok çılgındır. Bir çok ülkeye benzemez. Eğlencelidir. Gündüz denizleri-adaları, gece sokakları keyiflidir. Hatta gitmeden önce, yukarıdaki diğer yazılarımı da tek tek bir okuyun. Aradığınız tüm soruların cevapları o yazılrımda. Hayal edin. Düşün peşine…

55 thoughts on “TAYLAND PATTAYA GECELERİ GECE HAYATI KADIN FİYATLARI 2024

  1. selamlar ben patayaya 2 defa gitdim tekrar gitmek istiyorum yanlız gitmemek için gitmek isteyen varsa 18 mart 2022 gibi gitmeyi düşünüyorum gelmek isteyen isteyen iletişime gecebilir herkez kendi masrafını çekmek kaydıyla mustafapataya34@hotmail.com

  2. 3 4 günlük bir tatil ne kadar mal olur her gece bir kadın olarak hrsaplarsak merak ettim 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir