Ukrayna Kharkiv Hafta Sonu Gece Hayatı Turu

Ukrayna Kharkiv Hafta Sonu Turu

Kaç kişi gitmeyi planlıyorsunuz?

Ukrayna Hafta Sonu Tur Programı
Tur Programına Uçak Biletleri dahil değildir.

Not: Uçuş saatlerinize göre size ve en yakın arkadaşlarınıza özel Ukrayna Hafta Sonu Turu programınız düzenlenecektir. Gece Hayatı ve Eğlence Gezilerinde Müşterilerimizin masrafları kendilerine aittir.

1. Gün (Cuma)
​Uçak yolculuğunuzun ardından siz ve en yakın arkadaşlarınızdan oluşan grubu havaalanı çıkış kapısında karşılıyoruz. Anahtar Teslim Size Özel Kiralık Dairenize veya 3 Yıldızlı Otelinize transferlerinizi gerçekleştiriyoruz. Misafirlerimiz konaklama lokasyonlarına yerleştikten sonra Kharkov(Harkov) Eğlence Turu programları başlıyor.

Sabah Kahvaltısının ardından rehberimizle birlikte şehrin önemli tarihi yapılarını, müzelerini ve genel şehir tanıtımını içeren Panaromik Kharkov(Harkov) Şehir Turunuza çıkıyorsunuz. Turunuzda Svobody Meydanı (Özgürlük Meydanı), Sumskaya Caddesi, Konstytutsii Meydanı (Anayasa Meydanı), Termometre ve Istorychnyi Muzesi’ni geziyorsunuz.

Gece Eğlencesi ve Akşam Yemeği için hazırlandıktan sonra rehberimiz misafirlerimizi konaklama lokasyonlarından alıyor. Gecenin kapanışında rehberimiz misafirlerimizi konaklama lokasyonlarına bırakıyor.

2. Gün (Cumartesi)
Sabah Kahvaltısının ardından rehberimizle birlikte şehrin önemli tarihi yapılarını, müzelerini ve genel şehir tanıtımını içeren Panaromik Kharkov(Harkov) Şehir Turunuza çıkıyorsunuz. Turunuzda Bağımsızlık Anıtı, Futbol Topu Anıtı, Taras Shevchenko Anıtı, Assumption Katedrali ve Strilka Meydanı’nı geziyorsunuz.

Gece Eğlencesi ve Akşam Yemeği için hazırlandıktan sonra rehberimiz misafirlerimizi konaklama lokasyonlarından alıyor. Gecenin kapanışında rehberimiz misafirlerimizi konaklama lokasyonlarına bırakıyor.

3. Gün (Pazar)
Sabah Kahvaltısının ardından rehberimizle birlikte şehrin önemli tarihi yapılarını, müzelerini ve genel şehir tanıtımını içeren Panaromik Kharkov(Harkov) Şehir Turunuza çıkıyorsunuz. Turunuzda Maxim Gorky Parkı, Pryvokzalnyi Meydanı, Kharkov Zoo(Feldman Hayvanat Bahçesi), Shevchenko Parkı ve Museum of Nature KNU Them. V. N. Karazin’i geziyorsunuz.

Gece Eğlencesi ve Akşam Yemeği için hazırlandıktan sonra rehberimiz misafirlerimizi konaklama lokasyonlarından alıyor. Gecenin kapanışında rehberimiz misafirlerimizi konaklama lokasyonlarına bırakıyor.

Dönüş Günü (Pazartesi)
Kharkov(Harkov) Hafta Sonu Turunun sonunda uçuştan 2 saat öncesinde rehberimiz misafirlerimizin havalimanına transferlerini gerçekleştirecektir.

Tavsiye Eğlence Mekanlarımız

Neler Dahil?
Misafirlerimizin hepsine ayrı oda olacak şekilde Anahtar Teslim Size Özel Kiralık Daire veya 3 Yıldızlı Otel Konaklama

Türkçe Bilen Rehber Eşliğinde Havalimanı > Ev – Otel > Havalimanı Transferleri

Türkçe Rehber Eşliğinde Panoramik Şehir Turu

Türkçe Rehber Eşliğinde Gece Hayatı ve Eğlence Gezileri

Gece ve Gündüz Tercümanlık Hizmetleri

Kharkiv Gezi Rehberi
Kharkiv Gece Hayatı
Önemli Bilgiler

Annunciation Katedrali
Lopan Nehri’nin karşısında bulunan katedral 19. Yüzyılın sonlarına doğru yapılmış olan Ortodoks kilisesidir. İlk katedral 17. Yüzyılın ortalarında inşa edilmiş fakat bu tahta yapı, 1738 yılında şehirde çıkan büyük bir yangında zarar görmüştür. 50 yıl sonra aynı yerde ikinci kez yapılan katedral yapısı bakımından yetersiz kalmıştır. Şehrin görkemli ve büyük bir katedrale ihtiyaç duyduğu gerekçesiyle 1888’de tamamlanan ve günümüze kadar gelen Annunciation Katedrali – Ukrayna’nın yapımı yaklaşık olarak 30 yıl sürmüştür. Tarihi şehir bölgesinde konumlanan Annunciation Katedrali Bizans Mimarisi tarzında inşa edilmiştir.

Kharkiv Hayvanat Bahçesi
Çocuklu turistler için de bu güzel şehirde alternatifler yer alıyor. Shevchenko Parkı’nda yer alan Kharkov Hayvanat Bahçesi şehirde kesinlikle görülmesi gereken yerlerden biridir. Kharkov Hayvanat Bahçesi, Ukrayna’nın en büyük ve ünlü hayvanat bahçelerinden biridir. 1896 yılında kurulan park, aynı zamanda ülkenin en eski hayvanat bahçesidir. 22 hektarlık büyük bir alana yayılan hayvanat bahçesinde 385 türden 6810 hayvan yaşamaktadır.

Kharkiv Sanat Müzesi
Şehrin en ünlü müzesi olarak kabul edilen ve her yıl binlerce turistin uğrak noktası olan Kharkov Sanat Müzesi, Ukrayna’nın en eski müzelerinden biridir. Ukraynalı ve dünya çapında ünlü ressamların, heykeltıraşların eserleri burada sergilenir. Müze koleksiyonu 20.000’den fazla eseri içinde barındırır. Kharkov gezisi sırasında bu müzeyi ziyaret etmeden Ukrayna’dan ayrılmayın.

Kharkiv Tarih Müzesi
Tarih Müzesi, 1920’den bu yana hizmet veren önemli bir müze. İlkel Toplum, Feodalizm, Kapitalizm ve Sovyet Rusya olmak üzere ört bölümden oluşan Tarih Müzesi’nde, etnografya koleksiyonu ile silah ve bayrak koleksiyonu da bulunuyor. Kızıl Ordu tarafından kullanılan topların da sergilendiği müzeyi, pazartesi günleri dışında her gün 10.00 ila 17.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Özgürlük Meydanı (Ploshcha Svobody/Dzerzhinskogo), 1923’te kurulan, Avrupa’nın en büyük üçüncü, dünyanınsa en büyük yedinci meydanı. Meydanın merkezinde, 130 metre çapında bir daire bulunuyor. Moskova’daki Kızıl Meydan’dan büyük olan Özgürlük Meydanı’nda, Kharkiv Ulusal Üniversitesi, Otel Kharkiv, Kharkiv Palas ve Lenin Anıtı yer alıyor. 1996’ya dek Dzerjinski Meydanı olarak anılan meydan batıda Lenin Anıtı, doğuda Sumskaya, kuzeyde Hotel Kharkiv, güneyde ise Şevçenko Parkı ile çevrili.

Shevchenko Parkı, Özgürlük Meydanı’nın güneyinde, meydanla içi içe olan bir şehir parkı. Gorky Parkı gibi, kentin en geniş yeşil alanlarından birisini oluşturan bu park içerisinde, yunus gösterilerinin yapıldığı bir merkez ve Kharkiv Hayvanat Bahçesi bulunuyor.

Uspensky Katedrali

Kharkiv’in en eski Ortodoks katedrali olan Uspensky Katedrali, eski şehir bölgesinde bulunur. 1901 yılında Annunciation Katedral’i inşa edilene kadar Ortodoksların şehirdeki ana ibadet merkezi olarak hizmet veren bu katedral Ortodoks Kilisesi’ne ait olan yapı olup, neo klasik tarzın yansımalarını üzerinde taşır.

İlkemiz insanlara Türkiye dışındaki ülkelerin eğlence kültürlerini tanıtmak. Sunmuş olduğumuz hizmet uzun bir araştırmanın ürünüdür. Misafirlerimizi en kaliteli en uygun şekilde eğlendirmeyi amaçlıyoruz.

Butik tur hizmetleri dışında bilişim sektöründe de bir çok proje ile ilgilenmekteyiz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir