Vizesiz Gidilecek Ülkeler

Avrupa’da Vize İstemeyen Ülkeler
Vizesiz ülkeler
1. Andorra
Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) sahipleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.
Hususi, Hizmet ve Diplomatik Pasaport sahipleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.

2. Belarus
Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) sahipleri 30 gün süreyle vizeden muaftır.
Diplomatik, Hizmet ve Yeşil Pasaport (Hususi pasaport) sahipleri 30 gün süreyle vizeden muaftır.

3. Bosna-Hersek
180 gün içerisinde 90 günü aşmamak kaydıyla vizesiz gidilen ülkelerden biri de Bosna Hersek.

4. Gürcistan
Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) sahipleri bir yıla kadar seyahatlerinde vizeden muaftır.
Diplomatik, Hizmet ve Yeşil Pasaport (Hususi pasaport) sahipleri bir yıla kadar seyahatlerinde vizeden muaftır.
Ayrıca Gürcistan’a kimlik ile vizesiz seyahat edebileceğiniz ülkeler arasında.

5. Karadağ
Diplomatik, Hizmet, Yeşil Pasaport (Hususi pasaport) ve Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) sahipleri 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla, Karadağ’a vizesiz giriş yapabilirler.

6. KKTC
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vizesiz seyahat edilebilecek ülkeler arasında.

7. Makedonya
Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) sahibi Türk vatandaşları 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.

Diplomatik, Hususi ve Hizmet Pasaportu sahibi Türk vatandaşları 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.

8. Moldova
Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) sahipleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.
Diplomatik, Hizmet ve Yeşil Pasaport (Hususi pasaport) sahipleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.

9. Sırbistan
Diplomatik, Hususi, Hizmet, Umuma Mahsus ve Geçici Pasaport ile Seyahat Belgesi sahipleri, Sırbistan’a yapacakları turizm amaçlı seyahatleri veya transit geçişlerinde, Sırbistan’da toplam ikamet süresi, ilk giriş tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde, 6 ay içerisinde 90 günü geçmemek kaydıyla vizesiz gidilebilir.

10. Ukrayna
Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) sahibi Türk vatandaşları 60 güne kadar ikamet süreli yolculuklarında vizesiz seyahat edebilirler.
Diplomatik, Hususi ve Hizmet Pasaportu sahibi Türk vatandaşları 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerde vizeden muaftır.

11.Kosova
Umuma Mahsus Pasaport hamilleri 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.

12.Arnavutluk
Türk vatandaşları her altı ay içinde ilk giriş tarihinden itibaren doksan günü aşmayan bir süre için veya transit geçiş maksadıyla vize almadan girebilmelerini öngörmektedir.

YURT DIŞI EĞİTİM İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT KATALOGU

Asya’da Vize İstemeyen Ülkeler
Vize istemeyen ülkeler
1. Azerbaycan
Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) sahipleri vizeye tabidir. Ancak Bakü Haydar Aliyev Havaalanında 1 aylık vize alınabilmektedir. Onun dışında kara yolu ile Azerbaycan’a gidecekler vizelerini Türkiye’deyken almak zorundalar.
Hususi, Hizmet ve Diplomatik Pasaport sahipleri Azerbaycan’a yapacakları 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.

2. Bahreyn
Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) sahipleri vizeye tabidir.

Hususi, Hizmet ve Diplomatik Pasaport sahipleri ise 90 günü aşmamak kaydıyla, Bahreyn’e yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.

3. Doğu Timor
Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) Sahipleri vizeye tabidir.

Hizmet, Hususi ve Diplomatik Pasaport Sahipleri vizeye tabidir.

Bu ülkeye seyahat edecek Türklere, Doğu Timor sınır kapılarında 30 gün ikamet süreli vize verilmektedir.

4. Ermenistan
Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) sahipleri vizeye tabidir. Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) Sahibi Türk vatandaşlarına uçakla gidilmesi halinde havalimanında vize verilmektedir.
Hizmet, Hususi ve Diplomatik Pasaport sahipleri vizeye tabidir.

5. Filipinler
30 güne kadar seyahatlerinizde Filipinler vizesiz olarak giriş yapabileceğiniz ülkeler arasında yer alıyor.

6. Filistin
Türklere vize uygulanmamaktadır. Filistin’e seyahat edecek Türk vatandaşlarının İsrail vizesi almaları gerekmektedir (Mısır üzerinden Gazze Şeridi’ne girecekler hariç).

7. Hong Kong
Pasaport geçerlilik süresi en az 6 ay olan Türk vatandaşları, Hong Kong S.A.R.’a (Special Administrative Region of The People’s Republic of China/Özel İdare Bölgesi) yapacakları turistik ve iş görüşmesi amaçlı seyahatlerinde üç ay süreyle vizeden muaftır.

8. Irak
Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) sahipleri vizeye tabidir. Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) sahiplerinin belirli koşullar altında sınırda vize almaları mümkündür.
Diplomatik, Hizmet ve Yeşil Pasaport (Hususi pasaport) sahipleri vizeye tabidir.

9. İran
Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) sahipleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.
Diplomatik, Hizmet ve Yeşil Pasaport (Hususi pasaport) sahipleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.

10. Japonya
Diplomatik, Hizmet, Yeşil Pasaport (Hususi pasaport) ve Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) sahipleri Japonya’ya yapacakları seyahatlerinde 90 gün süreyle vizeden muaftır.

11. Kamboçya
Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) sahipleri vizeye tabidir. 30 gün geçerli turistik amaçlı vizeler, Kamboçya’nın ülkemizdeki Fahri Konsolosluğunun yanı sıra, sınır kapılarında da verilmektedir.
Diplomatik, Hizmet ve Yeşil Pasaport (Hususi pasaport) sahipleri 180 gün içinde 30 günü aşmamak kaydıyla, Kamboçya’ya yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.

12. Katar
Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) sahipleri 30 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.
Diplomatik, Hizmet ve Yeşil Pasaport (Hususi pasaport) sahipleri 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla, Katar’a yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.

13. Kazakistan
Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) sahipleri 30 gün süreyle vizeden muaftır.

Diplomatik, Hizmet ve Yeşil Pasaport (Hususi pasaport) sahipleri 30 gün süreyle vizeden muaftır.
Türk vatandaşlarının Kazakistan’da 5 günden fazla kalmak istemeleri halinde, ülkeye giriş tarihini takip eden 5 gün içerisinde göç polisine kayıt olma ve kayıt yaptırılan şehirden başka bir şehre gidildiğinde kayıt yenileme zorunlulukları bulunmaktadır.

14. Kırgızistan
Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) sahipleri yapacakları turistik amaçlı seyahatlerinde vizeden muaftır. Türk vatandaşları, turistik, iş ve resmi amaçlarla Kırgızistan’a intikallerinden sonraki 5 iş günü içerisinde pasaportları ile birlikte Devlet Kayıt Hizmeti Başkanlığında kayıt yaptırdıktan sonra ‘vizesiz’ ve ‘süresiz’ olarak Kırgızistan’da kalabileceklerdir.
Diplomatik, Hizmet ve Yeşil Pasaport (Hususi pasaport) sahipleri Kırgızistan’a yapacakları turistik amaçlı seyahatlerinde vizeden muaftır. Türk vatandaşları, turistik, iş ve resmi amaçlarla Kırgızistan’a intikallerinden sonraki 5 iş günü içerisinde pasaportları ile birlikte Devlet Kayıt Hizmeti Başkanlığında kayıt yaptırdıktan sonra ‘vizesiz’ ve ‘süresiz’ olarak Kırgızistan’da kalabileceklerdir.

15. Güney Kore
Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) sahibi Türk vatandaşları 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.
Diplomatik, Hususi ve Hizmet pasaportu sahibi Türk vatandaşları 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.

16. Lübnan
Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) sahipleri ile Diplomatik, Hizmet ve Yeşil Pasaport (Hususi pasaport) sahipleri 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla, anılan ülkeye yapacakları turizm amaçlı seyahatlerinde vizeden muaftır.

17. Makau
Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) sahipleri bu ülkeye 30 güne kadar yapacakları seyahatlerde vizeden muaftır. Daha uzun süreli seyahatler için Çin Halk Cumhuriyeti’nin Ankara Büyükelçiliğine vize başvurusunda bulunulması gerekmektedir

18. Maldivler
Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) sahipleri 30 güne kadar seyahatlerinde vizeden muaftır.
Diplomatik, Hizmet ve Yeşil Pasaport (Hususi pasaport) sahipleri 30 güne kadar seyahatlerinde vizeden muaftır.

19. Malezya
Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) sahipleri 90 güne kadar seyahatlerinde vizeden muaftır.
Diplomatik, Hizmet ve Yeşil Pasaport (Hususi pasaport) sahipleri 90 güne kadar seyahatlerinde vizeden muaftır.

20. Moğolistan
Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) sahipleri 30 gün süreyle vizeden muaftır.
Diplomatik, Hizmet ve Yeşil Pasaport (Hususi pasaport) sahipleri 30 gün süreyle vizeden muaftır.

21. Singapur
Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) sahipleri 90 günü geçmeyen turistik amaçlı seyahatlerde vizeden muaftır.
Diplomatik, Hizmet ve Yeşil Pasaport (Hususi pasaport) sahipleri 90 günü geçmeyen turistik amaçlı seyahatlerde vizeden muaftır.

22. Sri Lanka
Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) sahipleri vizeye tabi olup, 30 güne kadar turistik amaçlı seyahatlerinde vizelerini www.eta.gov.lk internet adresinden veya ülkeye girişte sınır kapılarında alabilmektedirler.
Diplomatik, Hizmet ve Yeşil Pasaport (Hususi pasaport) sahipleri vizeye tabi olup, 30 güne kadar turistik amaçlı seyahatlerinde vizelerini www.eta.gov.lk internet adresinden veya ülkeye girişte sınır kapılarından alabilmektedirler.

23. Suriye
Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) sahipleri her altı ay içinde ilk giriş tarihinden itibaren 24. geçerli olacak şekilde doksan (90) gün ikametli seyahatlerinde vizeden muaftır.
Diplomatik, Hizmet ve Yeşil Pasaport (Hususi pasaport) sahipleri her altı ay içinde ilk giriş tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde doksan (90) gün ikametli seyahatlerinde vizeden muaftır.

24. Tayland
Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) sahipleri ise 30 güne kadar vizeden muaftır.
Diplomatik, Hizmet, Yeşil Pasaport (Hususi pasaport) sahipleri 90 güne kadar vizeden muaftır.

25. Tayvan
Umuma mahsus, Diplomatik, Hizmet ve Yeşil Pasaport (Hususi pasaport) sahipleri vizeye tabidir. Ayrıca Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) sahibi Türk vatandaşlarının, 30 güne kadar ikamet süreli tek girişli vizelerini Taipei’deki Taoyuan Uluslararası Havaalanından giriş yapmaları şartıyla (ayrıca dönüş bileti ibraz etmeleri, vize müracaat formu doldurmaları, iki adet vesikalık fotoğraf ibraz etmeleri gerekmektedir) sınırda harçsız almaları mümkündür.

26. Umman
Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) sahipleri vizeye tabidir.
Diplomatik, Hizmet ve Yeşil Pasaport (Hususi pasaport) sahipleri vizeden muaftır. Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) sahipleri ise vizelerini sınır kapılarında alabilmektedirler.

27. Ürdün
Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) sahipleri, Ürdün’e yapacakları turizm amaçlı seyahatleri veya transit geçişlerinde, Ürdün’de toplam ikamet süresi, ilk geçiş tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde, altı ay içerisinde 90 günü geçmemek kaydıyla vizeden muaftır.
Diplomatik, Hususi ve Hizmet Pasaportu sahipleri, Ürdün’e yapacakları turizm amaçlı seyahatleri veya transit geçişlerinde, Ürdün’de toplam ikamet süresi, ilk geçiş tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde, altı ay içerisinde 90 günü geçmemek kaydıyla vizeden muaftır.

28. Özbekistan
Türkiye vatandaşları vize almadan 30 gün boyunca Özbekistanı seyahat edebilir.

29. Brunei
Bu ülkeye seyahat edecek vatandaşlarımız, pasaport türüne bakılmaksızın 30 gün süreyle vizeden muaftır.

30. Endonezya
Umuma mahsus pasaport hamili Türk vatandaşları 30 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.

31. Fiji
Umuma Mahsus Pasaport hamilleri 90 günü aşmayan turistik seyahatlerinde vizeden muaftır.

ÖDÜLLÜ EF BLOGGER YARIŞMASINA KATILIN

Afrika’da Vize İstemeyen Ülkeler
Vizesiz gidilen ülkeler

1. Botsvana
Botsvana vize istemeyen ülkeler arasında yer alıyor.

2. Fas
Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) sahipleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.
Hususi, Hizmet ve Diplomatik Pasaport sahipleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.

3. Güney Afrika Cumhuriyeti
Resmi ve Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) sahibi Türkler Güney Afrika Cumhuriyeti’ne seyahatlerinde vizeye tabi olup 30 güne kadar ikamet süreli müteaddit giriş vizelerini sınır kapılarında alabilirler.

4. Kenya
1 Eylül 2015 tarihinden itibaren Kenya’ya seyahat edecek Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) sahibi Türk vatandaşları Kenya’ya varışlarından önce bu sayfadaki“Services” bölümüne girerek elektronik vize almaları gerekmektedir.

Elektronik vize uygulamasının yanı sıra Büyükelçiliklerde ve sınır kapılarında manuel vize uygulaması da şu an yürürlükte.

5. Mauritius
Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) sahipleri 30 güne kadar seyahatlerinde vizeden muaftır.
Diplomatik, Hizmet ve Yeşil Pasaport (Hususi pasaport) sahipleri 30 güne kadar seyahatlerinde vizeden muaftır.

6. Seyşeller
Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) sahibi Türk vatandaşları 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.
Diplomatik, Hususi ve Hizmet Pasaport sahibi Türk vatandaşları 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.

7. Svaziland
Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) sahipleri 30 güne kadar vizeden muaftır.
Diplomatik, Hizmet ve Yeşil Pasaport (Hususi pasaport) sahipleri 30 güne kadar vizeden muaftır.

8. Tunus
Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) sahipleri 90 güne kadar vizeden muaftır.
Diplomatik, Hizmet ve Yeşil Pasaport (Hususi pasaport) sahipleri 90 güne kadar vizeden muaftır.

Amerika’da Vize İstemeyen Ülkeler
Vizesiz ülkeler 2019
1. Antigua ve Barbuda
Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) sahipleri vizeye tabidir.
Hususi, Hizmet ve Diplomatik Pasaport sahipleri vizeye tabidir.

2. Arjantin
Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) sahipleri anılan ülkeye yapacakları 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.
Hizmet, Hususi ve Diplomatik Pasaport sahipleri anılan ülkeye yapacakları 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.

3. Bahamalar
Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) sahipleri vizeden muaftır.
Hususi, Hizmet ve Diplomatik Pasaport sahipleri vizeden muaftır.

4. Barbados
Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) sahipleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.
Hususi, Hizmet ve Diplomatik Pasaport sahipleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.

5. Belize
Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) sahipleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.
Hususi, Hizmet ve Diplomatik Pasaport sahipleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.

6. Bolivya
Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) sahipleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.
Hususi, Hizmet ve Diplomatik Pasaport sahipleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.

7. Brezilya
Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) sahipleri anılan ülkeye yapacakları 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.
Hizmet, Hususi ve Diplomatik Pasaport sahipleri anılan ülkeye yapacakları 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.

8. Dominik Cumhuriyeti
Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) sahipleri vizeye tabidir. Hizmet, Hususi ve Diplomatik Pasaport sahipleri vizeye tabidir.
Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) sahibi vatandaşlarımız vizelerini ülkeye varışta havaalanında alabilmektedirler. Havaalanında verilen ve vize yerine geçen 30 güne kadar ikamete izin veren Turist Kartı için 10 ABD Doları ödenmektedir. Ülkeden çıkışta ise eğer uçak biletine ayrıca dahil edilmemişse, tüm turistlerden Çıkış Vergisi adı altında 20 ABD Doları tutarında harç tahsil edilmektedir.

9. Ekvador
Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) sahipleri 90 güne kadar olan turistik amaçlı seyahatlerinde vizeden muaftır.
Hizmet, Hususi ve Diplomatik Pasaport sahipleri 90 güne kadar olan turistik amaçlı seyahatlerinde vizeden muaftır.

10. El Salvador
Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) sahipleri 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır. Hizmet, Hususi ve Diplomatik Pasaport sahipleri 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.

11. Guatemala
Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) sahipleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.
Diplomatik, Hizmet ve Yeşil Pasaport (Hususi pasaport) sahipleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.

12. Haiti
Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) sahipleri vizeye tabidir. Hizmet, Hususi ve Diplomatik Pasaport sahipleri vizeye tabidir.
Haiti’ye seyahat eden Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) sahibi vatandaşlarımız Haiti’ye girişte havaalanında 10 ABD Doları karşılığında 90 gün kalma imkanı veren ve turist kartı olarak adlandırılan giriş vizesi alarak ülkeye girebilmektedir.

Resmi pasaport sahibi vatandaşlarımız ise giriş için herhangi bir ödeme yapmamaktadır.

13. Honduras
Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) sahipleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.
Diplomatik, Hizmet ve Yeşil Pasaport (Hususi pasaport) sahipleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.

14. Jamaika
Diplomatik, Hizmet, Yeşil Pasaport (Hususi pasaport) ve Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) sahipleri Jamaika’ya yapacakları turistik amaçlı seyahatlerinde 90 gün süreyle vizeden muaftır.

15. Kosta Rika
Umuma Mahsus Pasaport hamilleri 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.

16. Kolombiya
Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) sahibi Türk vatandaşları 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.
Diplomatik, Hususi ve Hizmet pasaportu sahibi Türk vatandaşları 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.

17. Meksika
Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) sahipleri vizeye tabidir. Hususi ve Hizmet Pasaport sahipleri vizeye tabidir. Diplomatik Pasaport sahipleri ise vizeden muaftır.
Turizm, iş, eğitim, gazetecilik veya transit geçiş gibi nedenlerle Meksika’ya seyahat edecek vatandaşlarımız, havayoluyla seyahat etmek kaydıyla 30 gün geçerli tek giriş vizelerini bu adresten harçsız olarak alabilmektedirler.

18. Nikaragua
Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) sahipleri vizeden muaftır.
Diplomatik, Hizmet ve Yeşil Pasaport (Hususi pasaport) sahipleri vizeden muaftır.

19. Panama
Diplomatik, Hizmet ve Yeşil Pasaport (Hususi pasaport) ve Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) sahipleri 6 aylık bir süre için vizeden muaf bulunmaktadırlar.

20. Paraguay
Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) sahipleri vizeden muaftır.
Diplomatik, Hizmet ve Yeşil Pasaport (Hususi pasaport) sahipleri vizeden muaftır.

21. Peru
Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) sahipleri 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla, Peru’ya yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.

22. St. Lucia
Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) ve resmi pasaport sahipleri için Saint Lucia vizesiz gidilebilecek ülkeler arasında yer alıyor.

23. Trinidad ve Tobago
Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) sahipleri 30 güne kadar vizeden muaftır.
Diplomatik, Hizmet ve Yeşil Pasaport (Hususi pasaport) sahipleri 30 güne kadar vizeden muaftır.

24. Uruguay
Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) sahipleri 90 güne kadar vizeden muaftır.
Diplomatik, Hizmet ve Yeşil Pasaport (Hususi pasaport) sahipleri 90 güne kadar vizeden muaftır.

26. Venezuela
Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) sahipleri, 90 güne kadarki turistik amaçlı seyahatlerde vizeden muaftır.
Diplomatik, hizmet ve Yeşil Pasaport (Hususi pasaport) sahipleri, 90 güne kadarki turistik amaçlı seyahatlerde vizeden muaftır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir