Yeni Anime Filmi!

 İlk izlediğim zaman anlam veremediğim fakat ikinci defa izlediğim zaman, beni derinden etkileyen bir anime vardı.

Adı; “Kimi No Na Wa” ingilizce çevirisiyle ismi “Your Name” peki neden bu animeden bahsederek konuya girdim? Bir çoğunuzun bildiği gibi kurgusuyla, çizimleriyle, kadrosuyla  çok başarılı bir animedir.

Bu anime yapımının yönetmeninden yeni bir anime filmi daha çıkacağı kesinleşti.

İlk öncelikle Your Name’in yapımcı kadrosunun aynen bu filmde olduğunu söyleyeyim ki çıkacak olan film için beklentimiz daha iyi anlaşılsın.

Yeni çıkacak olan anime’nin adı “Tenki No Ko” ingilizce adı “Weathering With You” Makato Shinkai’nin yöneteceği senaryosu ve yine kendisi tarafından yazılan filmi 19 Temmuz 2019 Tarihinde vizyona girecek.

Önceki film de kullanılan şarkıları hazırlayan Japon alternatif rock grubu Radwimps tekrardan bu film için geri dönüyor, ortaya çıkaracakları eseri izleyiciler en az film kadar merak ediyor.

Görsel sunum açısından gökyüzü ve mavinin tonları baskın görünüyor. Her saniyesi çok canlı ve her karesinin fotoğrafı alınıp  wallpaper veya güzel bir tablo yapabilecek kadar renkli, canlı bir film olacak. 

Ancak, önceki filmin sonu belli belirsiz olsa da izleyiciler bu seferki animenin sonu hakkında baya ümitli gözüküyor.

Ayrıca belirtmek isterim ki bu film Your Name’den bağımsız ayrı bir yapım olacak ve kesinlikle devamı değil, aranızda devamı olabilir gibi hayal kuranlar varsa, üzgünüm.

İlk fragmanı 9 Nisan 2019’da yayınlandı ve yaklaşık bir ay sonra ise 28 Mayıs 2019’da ikinci fragmanı yayınlandı.

 

Film, Tokyo’ya gelmek için adadan kaçan liseli öğrencisi Morishima Hodaka’yı (Daigo Koutarou) konu alacak.

Morishima Hodaka bir iş bulamaz, sonunda gizli dergi işine girer. Bu arada her gün yağmur yağar. Daha sonra, Amona Hina (Mori Nana) adlı bir kızla tanışır.

 

Filmde onaylanmış oyuncular arasında önde gelen ses oyuncusu Kaji Yuki, Dedektif Takai, Hiraizumi Sei, kıdemli ortağı Yasui, Tomeko ve Chieko Baishou ve Miho’nun Kardeşi Nagi olarak Kiryu Sakura yer alıyor.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir