Zaporijya Gece Hayatı Ukrayna Erotik Masaj Salonu

Zaporozhye Gezi Rehberi

Zaporozhye bilinen adı ile ( Zaporijya ) Dinyeper nehri kenarında 800.000’e yakın nüfusu bulunan bir kenttir. Şehir turistler tarafından son zamanlarda daha fazla ziyaret edilmeye başladı. Bunun başlıca nedenlerinden biri bölgeye en yakın ve en popüler havaalanlarından olan Dnepropetrovsk havaalanının uluslar arası uçuşlara kapatılması. Daha önce sadece Pegasus Airlines’ın haftada bir gün uçuş yaptığı Zaporijya airport THY’nın da uçuş yapması ile birlikte haftada uçuş sayısını 3’e çıkardı. Her ne kadar şehir şimdiye kadar transit geçiş için kullanılsa da son zamanlarda özellikle Türk turistlerin ilgisini çekmektedir

Zaporijya gece hayatı
Zaporozhye gece hayatı

Şehirde havaalanı olması sebebiyle gece hayatı da bir o kadar canlı ve hareketli. Zaporijya gece hayatı denince akla birçok mekan geliyor. Özellikle Çarşamba Cuma ve Cumartesi günleri kulüpler neredeyse tıklık tıklım dolu. Tabi burada en büyük problemlerin başında şehrin ve ülkenin henüz turizme alışmamış olması geliyor. Şehirdeki neredeyse hiç bir mekan ya da Ukraynalı kızlar İngilizce bilmiyorlar. Bu sebepten ötürü özellikle gece kulüpleri, diskolar gibi mekanlarda eğlenmeye gittiğinizde Rusça bilmemeniz en büyük eksiklik. Burada da Zaporozhye Rusça bilen rehber ve tercüman ihtiyacı bir lüks olmaktan çıkıyor. Şehirde rehber olarak çalışan Türk arkadaşımıza +38 073 403 89 82 numaralı telefondan arayarak ya da Whatsapp Viber üzerinden ulaşabilirsiniz.

Zaporijya Türk restaurantı

Kentte Türk restaurantı arayan kişiler için tek bir seçenek mevcut. Efes Turkish Restaurant ve Cafe olarak geçiyor. Stalevariv Street No: 23 Telefon numarası: +380 68 578 8709

Zaporozhye’de gezilecek yerler

Şehir gezilecek yerler bakımından zengin yerleşim, yine tüm Ukrayna’da olduğu gibi bir çok Katedraller, kiliseler, parklar, müzeler mevcut. Ama bunların dışında Ukrayna’nın 7 harikasından biri olan Khortytsa Adası turistlerin yoğun ilgisini çekmektedir. Kazak adası olarak da bilinen adada, Kazak müzesi de mevcut. Aynı zamanda adada bulunan ve 750 yıllık olduğu bilinen meşe ağacı da fotoğraf severler için ilgi odağı. İskit kampı, Antika araba müzesi, Müzik çeşmesi de gezilebilecek yerlerin başında geliyor. Dünyanın en geniş ve en büyük 2. Caddesi olan Lenin Prospekt’i de gezmenizi tavsiye ederiz. Ama şehri gezmek için Perşembe Cuma ve Cumartesi günleri tercih edilirse 3 gün yeterli olacaktır. Daha fazla sürede şehirde sıkılmanız mümkün. Şehre en yakın yer olan 80 km uzaklıktaki Dnepropetrovsk’a geçiş yapabilirsiniz.

Zaporozhye hakkında bilgi

Şehir bir sanayi kentidir. Şehirde 4 adet üniversite bulunmaktadır. Nehir kenarında plaj otelleri mevcut. Şehirde konaklama için, In Tourist Hotel, Platinium Hotel, Khortitsa Palace Hotel tercih edilebilir. Otel fiyatları 60 ile 250 tl arasında değişmektedir. Bunun dışında daha ucuz bir konaklama arıyorsanız, yine tüm Ukrayna’da olduğu gibi günlük kiralık ev seçeneğini de kullanabilirsiniz.

Zaporozhye Gece Hayatı

Müzik Salonu(gece kulübü)

Kulüp şehir merkezinde (sirkten uzak olmayan) yer almaktadır. Burası iki disko salonunun yanı sıra bir sauna ve bilardo salonu da bulunan iki katlı bir binadır. Bu yüzden bu kurumun bir kısmı eğlence kompleksi çağırdı.
“Kazayağı” (gece klübü)
Kurum 2006 yılında açılmış olup, otelin “Intourist” in birinci katında yer almaktadır. Girişte bir bekçi ve bir metal detektörü vardır. Ciddi kıyafet kuralı. Gece kulübü iki katlıdır.

“Jet” (sanat kulübü, gece kulübü, nargile)
Club “Jet” iki katlı ve iki katlı bir odadır (ana dans salonu birinci kattadır). 700 koltuk için tasarlanmıştır. Bir bar ve kokteyl rafı, nargile odası, chill-out var.

“Muz” (kokteyl bar, gece klübü)
Kokteyl barı şehrin merkezinde yer almaktadır. Bar ayrıca kalıcı bir program ile bir gece kulübü biçiminde çalışır. Kombine bir tasarıma sahip kurum: orijinal bar rafı ve küçük bir dans pisti ile donatılmış ana salonda …

“Leo Max ” (eğlence kompleksi)
“Leo Max ” eğlence merkezi, tören etkinliklerini tutmak için Kozmos’taki en büyük alan!

Ukrayna’nın Zaporozhye kentine ait gece hayatı, eğlence hayatı ve geceleri hakkında 

Ukrayna’nın bu en turistik şehirlerinden biri olan Zaporozhye kenti, aslında Türkler arasında pek bilindik bir yer değil. Ülkemin çapkın erkekleri daha çok başkent ve diğer şehirlere gittikleri için bu kenti es geçmişler sanırım. Gecehayati.biz Ben bu şehire gittiğimde turistlere olan ilgi ve alakanın diğer şehirlerle aynı olduğu kanaatine vardım.

Buna rağmen bazı Zaporozhye gece kulüplerinin kısa tanıtımlarını yapmak istiyorum belki giden birine faydamız dokunur.

2000, Sovetskiy ave., 15
Adındanda anlaşaılacağı üzere bu kulüp 2000 yılında açılmıştır. Sinema salonu büyüklüğünde tavanı vardır. Oldukça ilginç lazer gösterileri ve köpük makineleri vardır. Bu gece kulübünün bir salonunda ise slot makineleri, elektronik rulet,bilardo ve havuzu vardır.

CROWBAR,Lenina ave., 135
2006 yılında açılan bu gece kulübü intourist otelinin zeminindedir.Girişinde güvenlik görevlisi vardır. Salonlarında tablolardan , yumaşak kanepelerine kadar vardır.

MUSIC HALL ,40 let Sovetskoy Ukraini str., 55.
Şehir merkezindedir. 2 katlı bu binada 2 disko salonu ve bilardo salonu vardır. 26 yıldır açık olan bu kulübe genellikle orta yaş üstü ziyaret etmektedir. Şehrin en uzun barına ve vip salonuna sahiptir. Salonları küçük ama çok rahattır. Gecehayati.biz Dans platformu ise benzersizdir. Müzik formatı: Electro, Electro-House, Techno-House, Minimal, Disco 80-90 sauna bilardo, TV, video kaydedici, mini mutfak, 200 metrekare ile ilgili bir oda vardır. Havuz 3,5 X 3,5 m. Kadardır ve gece gündüz çalışmaktadır.

SOVA CLUB, Naberezhnaya magistral’ ave., 15
2007 yılından beridir açık olan bu gece kulübü oldukça şıktır. Tanınmış şarkıcılar burayı tercih eder. Tematik partiler ve konserlerde olmaktadır bazen.

VEGA , Electrozavodskaya str., 3
Gece kulübü Vega dinyeper nehrinin sağ tarafında buunur. En iyi şehir kulübü olmasına rağmen bir çok kişi buraya sırf Coziness için gelir. Sadece Cuma ve Cumartesi günleri açıktır.

EVROPA , Pobedi str., 129
Bu kulüp bir bodrum katında hizmet vermektedir. Zaporozhye kentinin kült gece kulübü olara bilinmektedir. Çok şık ve süper ötesi bir tasarıma sahiptir. Ortaçağ kalesi gibi görünen bu kulüp oldukça popüler olmasına rağmen bize göre çok küçüktür.

MIX , Lenina ., 92
Bu ece kulübü öğrenci pansiyonlarına yakın ilk gece kulübüdür.2 katlıdır ve bir katı bodrumdur. 700 kişi kapasitelidir. Bar ve kokteyller, nargile odası, chill-out vardır. Kulüp show-programlar, lazer gösteriside bulunmaktadır. “Mix” de Zaporozhye şehrinin merkezi kulüplerinden biridir.

ORBITA, Lermontova str., 9
Bu kulüp bir binada bulunmaktadır. Bilardo ve saunasıda vardır. Daha çok pop ağırlıklı bir kulüptür.

REVOLUTSIYA, Inzhinernaya str., 1
Revolutsiya türkçe anlamı devrimdir. Şehrin eski kulüplerinden biridir. Sahil merkezinde yer almaktadır bu kulüp. Dinlenme odası, saunası ve bilardo salonuda bulunmaktadır. Devrimci bir tasarımı vardır. Örneğin dj odası makineli tüfek gibi döşenmiştir.

SAHARA, 40-letiya Pobedi ., 31
BUrası bir spor eğlence kompleksidir. (Yüzme havuzu,sauna,kumarhane v.b vardır.) Güney mikro bölgesi peskide bulunmaktadır. Zaporozhye kentinin en büyük kulüplerinden biridir.

ENERGY, Bocharova str., 12-b
Bu gece kulübü Shevchenkovskiy bölgesinde bulunmaktadır. Kulübün sabir bir programı vardır. Kulübün tasarımı ise kesinlikle alışılmadık bir tarzda yapılmıştır. 100 kişilik bir dans pisti vardır.

Bizden şimdilik bu kadar. Sizinde bu şehirde yaşanmışlıklarını varsa lütfen yorum olarak yazmayı unutmayın.

Zaporozhye hakkında

Zaporozhye Ukrayna’nın güneyinde yer almaktadır. Bu bölge yaklaşık 50 kilometrekarelik bir alana yayılıyor. Şehir Dinyeper nehri tarafından iki kısma ayrılıyor. Zaporozhye nüfusu yaklaşık 900 bin kişidir. Şehir 225 yaşında.

Bu arada, Zaporozhye’de pek çok ilgi çekici yer yok. Ancak, şehirde gezmeye gitmek isterseniz, Chortitsa adasındaki ve Yerel Kültür Müzesi’ndeki Tarih Müzesi’ni ziyaret etmenizi öneririz. Chortitsa adasındaki Dinyeper Nehri ve Tabiatı Koruma Alanı’nın muhteşem manzarasının keyfini çıkaracaksınız. 800 yıllık eski meşe ağacından etkileneceksiniz. Zaporozhye Kazaklarının dallarının altında dinlendiğini söylüyorlar. Şehirle ilgili bir tur yaparsanız, sokaklarının uzun ve güzel olduğunu göreceksiniz. Şehrin ana caddesi Lenin Bulvarı yaklaşık 15 kilometre uzanır. Zaporozhye bir sanayi merkezidir. Zaporozhstal, Dnieprospetstal ve diğer gibi çelik üretim tesisleri ve fabrikaları ile ünlüdür.

Zaporozhye’de iki üniversite, üç akademi ve çok sayıda kolej var. Burada bir tiyatro tiyatrosu, genç seyirci tiyatrosu ve bir sirk var. Zaporozhye’de birçok sinema, restoran ve kafe bulunmaktadır.

Zaporozhye ilçesinin tarihi vardır. 17 yüzyılda Zaporozhye Kazakları bölgemizin topraklarında yaşadı. Kazaklar, Rusya’nın sınırlarını savunan özgürlük seven insanlardı. Kampları Chortitsa adasında bulunuyordu ve buna Zaporozhskaya Sech deniyordu. Kazaklar çok yetenekli savaşçılardı.

55 thoughts on “Zaporijya Gece Hayatı Ukrayna Erotik Masaj Salonu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir